СЛІДАМИ ЗБИТОГО В СИРІЇ ІЛА. ЦЕ КАТАСТРОФА, ПОРІВНЯННА З ПОРАЗКОЮ У ВІЙНІ. ТУТ Є КІЛЬКА МОМЕНТІВ

Слідами збитого в Сирії Іла. Це катастрофа, порівнянна з поразкою у війні. Причому, катастрофічні наслідки цієї – вибачте за тавтологію – катастрофи настануть не для Ізраїлю, як погрожують російська влада, а для самої Росії. Не вірите?

Тут кілька моментів, які середньостатистичному росіянинові не видно, а Соловйов з телевізора про це навіть під тортурами не розкаже. Спочатку невеликий екскурс в історію питання для тих, хто щось пропустив.

У ніч на 18 вересня 4 ізраїльських F-16 «працювали» по інфраструктурним і військових об’єктах режиму Асада в Латакії (Сирія) керованими бомбами. ППО Сирії відкрили ураганний вогонь з усіх наявних стовбурів і ракетних комплексів.

В результаті, одна з ракет ЗРК С-200, яким, як потім з’ясувалося, керував розрахунок російських військових, потрапила в російський же літак Іл-20, який заходив на посадку на аеродром Хмеймім.

Російські військові звинуватили в катастрофі … Ізраїль. Звучить це так:

«Прикриваючись російським літаком, ізраїльські льотчики підставили його під вогонь засобів ППО Сирії. В результаті Іл-20, у якого ефективна відбиває поверхню на порядок більше ніж у F-16, був збитий ракетою комплексу С-200 », – заявив представник міноборони Ігор Конашенков.

Безглуздість таких звинувачень розуміє будь-який військовий фахівець, і зупинятися на цьому маренні не будемо. Це – для внутрішнього вживання, так би мовити. Пропаганда для росіян, які не повинні сумніватися в «мощі» російської армії.

Путін назвав подію «ланцюгом трагічних збігів». І це теж брехня. Кремлю треба все спустити на гальмах. Тель-Авів теж не зацікавлений в напруженні ситуації. Тому, очевидно, після взаємних консультацій, обидва уряди, «скуті одним ланцюгом» все так і залишать.

Насправді ця подія показала справжнє обличчя російської армії. Жалюгідне видовище.

Для початку питання: чому не акцентується увага на тому, що ж це був за літак? Написали – Іл-20 і досить. Деякі додають: літак-розвідник. Без уточнень.

А ми давайте, уточнимо, бо якщо послухати російських генералів, то ізраїльтяни «підставили» мирний літак, який здійснював мало не прогулянковий політ. Такий собі «мирний радянський комбайн» зі старого анекдоту.

Іл-20 не просто розвідник. Це літак радіоелектронної розвідки. Уточнення дуже істотне. Ось вам питання: що робив в повітрі російський літак радіотехнічної розвідки? Для цього нам треба знати його можливості.

По-перше, це аерофотозйомка. Очевидно, що цим Іл-20 в небі Сирії не займався – стояла глуха ніч.

По-друге, це радіолокаційна розвідка місцевості за допомогою РЛС «Голка». Цей варіант ми теж відметемо, оскільки розвідувати територію, контрольовану військами Асада немає практичного сенсу. А на території, контрольованій ІГІЛ або сирійською опозицією радіолокацією розвідувати нічого – важкої військової техніки там практично немає.

Але Іл-20 несе ще одну цікаву штуку: систему загальної радіотехнічної розвідки «Ромб», яка служить для виявлення радіолокаційних засобів противника, визначення напрямку на джерело випромінювання і його частоти.

А ось це вже дещо. У небі знаходяться ізраїльські F-16, які виконують бойове завдання. Вони обладнані радіолокаційними станціями. Наприклад, РЛС APG-68.

Але і це не все. Станція детальної радіотехнічної розвідки «Квадрат», що є на Іл-20 дозволяє, на відміну від системи «Ромб», отримувати більш докладні відомості про виявлені радіовипромінювальних об’єктах.

Плюс система «Вишня», яка перехоплює відкриті радіопереговори в ефірі. Її обслуговує особливий оператор, який не тільки добре володіє мовою ймовірного противника, а й орієнтується в тонкощах сленгу військового радіообміну. Питання: якою мовою володів спец, який сидів в носовій частині літака за пультом «Вишні»?

Коротше кажучи, російські фахівці очевидно працювали проти ізраїльських літаків, допомагаючи їх виявляти наземної системі ППО.

Тепер одна суттєва обставина. Загиблих на борту російського Іла, як відомо, 15. З них 5 членів екіпажу. Але ж відомо, що розвідувальне обладнання літака обслуговує тактичний екіпаж з 7 чоловік. 5 + 7 = 12. Звідки взялися і чим займалися ще троє?

Російська влада офіційно дали тільки імена і прізвища – без уточнення звань і посад тільки 14 загиблих. Але раніше ними ж повідомлялося про п’ятнадцять. Чи не врахований ще один «пасажир» – цілий підполковник Олександр Альошин. Хто він? Чим займався?

Його мати добу через “знесла” всі публікації на своїй сторінці в соцмережах про загибель сина. Немає і не було ніякого Олександра Альошина.

Зрозумілим є одне: машинка ця – дуже цікава, ніяк до прогулянковим лайнерів не відноситься і “ланцюг трагічних випадковостей” залишає безліч питань, на які ні ми, ні, головне, родичі загиблих, відповіді, можливо, ніколи не отримаємо.

“Вона потонула” – пояснив колись Володимир Володимирович причину загибелі АПЛ “Курськ”. І закрив всі грифом “Цілком таємно. Особливої ​​важливості “.

Тепер, мабуть, головне. Катастрофа Іл-20 виявляє катастрофічний стан російської армії. Бо переплутати величезну машину, яка «світиться» як яскрава і тихохідна мета з майже невидимим на радарах швидкісним F-16, який до того ж ставить радіоперешкоди – це груба помилка, яка є результатом нульового рівня майстерності операторів зенітного комплексу.

Момент другий: ізраїльські, та й будь-які інші сучасні літаки «працюють» з малих висот. Ніхто не літає над об’єктами, що охороняються зенітними ракетами на кілометровій висоті. Але ЗРК С-200 в принципі не може боротися з цілями, що летять на висоті менше 300 метрів. Значить, давати команду на їх застосування не мало сенсу. Але застосували.

Ще питання, який справедливо поставили ізраїльтяни: а чому ви, дорогі товариші росіяни, перед тим, як стріляти, чи не переконалися, що в повітрі немає ваших літаків? У вас права рука не знає, що робить ліва?

Тут вже питання до професіоналізму командно-начальницького складу.

Момент третій: Іл-20 заходив на посадку з висоти 5 кілометрів. П’ять. Кілометрів – це ще й до того, як його могли “підставити” ізраїльський пілоти. Питання: яким чином російські зенітники могли прийняти це “чудо” за ізраїльський літак? Навіщо по ньому стріляли? Головне, чому літак радіоелектронної розвідки не “побачив” загрозу?

ЗРК С-200 розроблений в 60-х роках. Він морально і технічно давно застарів. Ракети комплексу С-200 обладнані напівактивними головками наведення, вони наводяться на ціль, яку «підсвічує» радар наведення. І ось літак радіоелектронної розвідки не виявлено, що його «захопив» і супроводжує допотопний радар допотопного ЗРК?

А все тому, що сам Іл-20 такий же допотопний. І всі ці «ромби», «квадрати», «голки» з «вишнями» – такого ж рівня. Цю машину збиралися зняти з озброєння ще 25 років тому. Чому не зняли?

Тому, що нічого натомість у російських сил, які голосно називаються «військово-космічними» немає. Цей Іл-20 – те ж саме, що сумно знаменитий «Кузя» – чадний напівзасипаний сміттям «авіаносець» ВМС Росії, визнаний абсолютно найгіршим у світі.

Присутність в Сирії цього літака, який не здатний протистояти сучасній військовій техніці Ізраїлю, Франції, США, нічим іншим, крім «надування щік» не пояснити. Як любить висловлюватися ВВП – «понти».

Коротше кажучи, катастрофа з Іл-20 наочно і на власні очі продемонструвало всю «грізну» військову неміч Кремля. Це спричинить за собою глобальні наслідки від відмови третіх країн купувати «сучасне» російське озброєння до повного ігнорування НАТО «гри надувними м’язами» російських військових.

До слова: Москва висловилася:

«Розцінюємо дані провокаційні дії Ізраїлю як ворожі. Ми залишаємо за собою право на адекватні дії у відповідь ».

У чому вони проявляються? Це вже відомо – «посиленням захисту російських військових в Сирії».

Ще один димивший «розвідник» відправлять, чи що?

Павло Праивий