«Слухай сюди, або ти добровільно йдеш, або…»: розмова Зеленського і Луценка підірвала мережу

Арешт соратника Петра Порошенка – Юрія Гримчака став показовим прикладом того, що уникнути покарання ні в кого з верхівки вже не вийде

Заарештовано Гримчак – давній друг сім’ї, надійний партійний товариш, соратник по політичній боротьбі Генпрокурора України Луценко. Насправді таких друзів у Луценка дуже мало, пише ЗМІ. Він довіряв Гримчаку і допомагав йому як друг. Тому Гримчак знає багато політичних таємниці Луценко і, напевно, знає і комерційні секрети успішної економічної діяльності сім’ї Луценко.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав політолог і соціолог Віктор Небоженко. повідомляє proua.com.ua

«Перед зняттям Луценко з посади Генпрокурора команда Зеленського ставить Луценко перед вибором. Або ти спокійно йдеш з поста генпрокурора і не торгуєшся з нами про свою недоторканність після втрати посади, або Гримчак та інші дають гучні свідчення на самого чесного прокурора України, якого і нікому захистити », – вважає політолог.

Він зазначив, що своєї політичної партії у Луценка немає, рейтингу немає, надійних суддів і прокурорів немає, адвокати- ті ж, репутації немає, свого ЗМІ немає, і дотепність під кінець. А старі друзі вже в його послугах не потребують, адже все одно буде новий Генпрокурор.

«Таким чином, використавши ненависть і старовинний конфлікт НАБУ і ГПУ, який так активно культивував Луценко все ці роки команда Зеленського енергійно виштовхує Луценко з прокуратури», – пише Небоженко.

За словами політолога, якщо цей «фокус» з видавлюванням Луценко за допомогою Гримчака та інших вийде, то команда Зеленського надійде точно так з упертим мером Києва Кличко. Криміналізація його діяльності, як мера і чорний піар про важке минуле боксера-мера, дозволить створити задушливу обстановку навколо Кличко.

«Тим більше, що, як і Луценко Кличко нікому захищати. Колишні могутні «віденські друзі» Кличко які і поставили його на посаду мера Києва-Фірташ, Порошенко, Льовочкін самі потребують допомоги «Друга». Тому вони не дуже поспішають допомогти Кличко. А вивести киян на захист «рідного» мера, після стількох років розграбування і коррумпирования Києва Кличко не під силу », – зазначив експерт.

Небоженко зауважив, що випадок з Гримчаком показує, як формується командою Зеленського механізм видавлювання найбільш сильних представників колишнього режиму особистої влади Порошенко з політики і бізнесу.

«Тут важлива не сама посада, а політичну і економічну вагу фігури, яку прибирають з політики. Без цього не можна зруйнувати потужну піраміду елітної корупції, яку створив колишній президент Порошенко за роки свого правління. Тому, якщо у команди Зеленського вийде легко, без важких політичних наслідків, позбутися від Луценка і Кличко, то настане черга могутніх мерів Одеси, Дніпра і Харкова », – стверджує політолог.

Експерт також зауважив, що слідом за Луценком стане питання про «спокійному майбутньому» та інших керівників силового сфери і правоохоронної системи України, на яких так розраховує програвши вибори політики.