Сливи будуть швидко розвиватися і рясно плодоносити щороку! Ділюся своїм секретом

Для того, щоб плодові дерева добре давали урожай, необхідно за ними доглядати: вчасно обрізати непотрібні гілочки, видаляти сухе, а також вносити добрива. Хочу розповісти, як я добиваюся відмінних урожаїв сливи в своєму саду.

Пише Годинник із частковим використанням матеріалів “Добрий дачник”

Навесні в прикореневу зону вношу перепрілий гній. Це важливо і потрібно для того, щоб коріння «зігрілися» і почали активно поглинати з землі корисні речовини. Як відомо, гній має темний колір, а значить, буде притягувати сонечко. Тим самим і станеться прогрівання коренів.

Звичайно, я використовую не тільки гній. Мені подобається біологічний препарат «Здоровий сад», що складається з гранул. Їм я обробляю сливу майже щотижня, аж до утворення зав’язей. Слива стає більш стійкою до захворювань, краще росте і плодоносить.

Коли на дереві починають з’являтися плоди, підгодівлю я не припиняю, адже в цей час особливо потрібна турбота і догляд. Є невеликий секрет. Добриво в це період використовується не магазинне, а власноруч приготоване. Беру скоринки хліба, замочую їх у відрі води. Хліба треба третю частину від відра 20 літрового. Додаю туди ж трохи золи і гною. Залишаю настоюватися кілька днів, приблизно тиждень.

Перед тим, як поливати цією сумішшю, розводжу 1 до 10 водою.

Восени до морозів також підгодовую «Здоровим садом».

Правда, я не завжди дотримувався саме такої схеми підживлення. Ще одним доступним способом є підживлення за допомогою золи. Це відмінне добриво, до складу якого входить калій і фосфор, так необхідні зливі. У відрі розводив півкілограма золи і поливав.

Це я розповідав уже про дорослі, плодоносні дерева. А коли восени саджанці садив, в посадкову яму насамперед вносив такі речовини: шкаралупу від яєць, садову землю, торф, перегній, мінеральні компоненти: суперфосфат, сульфат калію, карбамід. А ще вносив вапно, тому, що слива не любить кислі грунти.

Навесні крони своїх саджанців я обприскував сечовиною слабкої концентрації.

Після того, як цвітіння пройшло у саджанців, які ростуть перший рік, в червні також робив підгодівлю нітрофоскою. В кінці літа під кожен саджанець виливав відро 20 літрове з такої суміші: 15 г сульфату калію 15 г суперфосфат золи 70 г на відро води.

Якщо на дорослих деревцях ви помічаєте, наявність жовтизни на листах, це означає, що зливі не вистачає азоту. Щоб заповнити цей недолік, треба взяти суміш з 50 г сечовини і 20 г аміачної селітри, розвести відром води. Обприскуємо отриманим розчином всі гілочки і листочки сливи.

Складнощів ніяких, якщо слідувати інструкціям. Зате ви відразу побачите результат – сливи будуть швидко розвиватися і рясно плодоносити щороку.

Сподіваюся, що мої поради будуть комусь корисні.