Страсний тиждень у католиків починається 26 березня 2018 року

26 березня 2018 року починається Страсний тиждень (седмиця) у католиків, протестантів та інших християн західного обряду. Страсний тиждень – це остання седмиця Великого посту, що передує Великодню – Великого свята воскресіння Христового. У православних християн Страсна седмиця розпочнеться на тиждень пізніше, 2 квітня.

Свадебный альбом, в который лучше не заглядывать
На Страсному тижні християни згадують про останні дні земного життя Спасителя, передає Ukr.Media.

Коли страсна седмиця у католиків і протестантів у 2018 році

У 2018 році Страсний тиждень, що настає після Вербної (Пальмової неділі, для західних християн триває з 26 березня по 1 квітня. В ніч на 1 квітня католики зустрінуть Світлу Пасху Христову.

Страсний тиждень у католиків по днях

У всіх християн, незалежно від конфесії, кожен день Страсної седмиці з-за своєї величезної значущості носить назву «Великий»:
Великий понеділок,
Великий вівторок
Велика середа,
Великий четвер,
Велика п’ятниця,
Велика субота.

Також використовується назву Страсного: Страсний понеділок, і т. д. найважливішими і трагічними є дні зі Страсного четверга на Страсну п’ятницю – це час зради, страждань, хресної муки і смерть Христа.

Католицький Великий понеділок – 26 березня 2018

У цей день християни згадують старозавітного патріарха Йосипа, а також євангельське оповідання про прокляття Ісусом безплідної смоковниці, що символізує бездуховність. У цей день прийнято прибирати житло і намагатися очистити розум і душу.

Католицький Великий вівторок – 27 березня 2018

У Великий вівторок віруючі згадують, як Ісус викривав фарисеїв, також згадують притчі розказані Спасителем в Єрусалимському храмі.

Католицька Велика середа – 28 березня 2018

У Велику середу християни згадують про зраду Христа Іудою Іскаріот за 30 срібняків. Також поминають грішницю, яка, омивши сльозами і помазавши дорогоцінним миром ноги Христа, підготувала його до поховання.

Католицький Великий четвер – 29 березня 2018

Великий четвер згадуютьт Таємну вечерю, про те, як Христос здійснював обмивання ніг учнів, його молитва в Гетсиманському саду («Нехай мине мене чаша сія») і зрада Іуди. У ці дні господині особливо ретельно прибирають будинок і починають фарбувати яйця і пекти паски.

Католицька Велика (страсна) п’ятниця – 30 березня 2018

Найстрашніший день, присвячений спогаду про суд над Христом, його розп’яття і смерті. Віруючі відмовляються від їжі, проводять час у молитві.

Католицька Велика субота – 31 березня 2018

День без Христа – час спокою, день присвячений спогаду про перебування Христа в гробі. В цей день в храмах починається освячення великодньої їжі.

Католицька Пасха – 1 квітня 2018

Воскресіння Христове, головне свято у християнстві.

Пасхальне триденствіе

У католиків Великий четвер, Велика п’ятниця Велика субота об’єднані в Пасхальне триденствіе.

«Велике Триденствіе» починається Месою Вечері Господньої у Великий четвер, а закінчується Другий Вечірній неділі Пасхи. Вираз «триденствие» вказує, в першу чергу, не на часовий проміжок з трьох днів, а на три послідовні фази Пасхального таїнства: прощальну і, разом з тим, пророчу Таємну Вечерю, Смерть на хресті, перебування в гробниці і Воскресіння

Великий піст у католиків

Християни як західного, так і східного обряду напередодні Великодня тримають Великий піст.

У Католицькій Церкві існує відмінний від східної традиції порядок відліку сорока пісних днів перед Великоднем. У католиків з числа чотиридесятниці виключаються всі недільні дні. Зворотний відлік від Великодньої неділі, таким чином, дає шість тижнів і чотири дні. Саме тому Великий піст у західній традиції розпочинається у середу (так звана «Попільна середа»). У Православних же Церквах піст починається в понеділок, рівно за сім тижнів до Великодня.

У католицькій традиції стожилось особливе смислове наповнення поняття «піст». В давнину на Заході під «пістом» розуміли повна відмова від вкушання їжі на будь-який час. Тому, коли сьогодні в документах Католицької Церкви ми зустрічаємо слово «піст», то слід мати на увазі, що воно має на увазі саме кількісне обмеження в їжі, тобто, насамперед, обмеження кількості прийомів їжі в день. Що ж стосується якісних обмежень (тобто відмови від певних видів їжі), то вони в католицькій традиції позначаються терміном «утримання». В результаті не у всякий пісний день католикам одночасно наказується і стриманість (наприклад, відмова від м’яса).

джерело