Стрес: проста техніка позбавлення від негативних наслідків

Під час будь-якого стресу у людини різко підвищується м’язовий тонус, все тіло ніби стискається, готуючись до стрибка або втечі.

передає  kenguru.plus

Це дає колосальне навантаження на серце, прискорюється серцевий ритм, стискаються судини, підвищується тиск, згортання крові, тобто  людина готова бігти або атакувати .

Ці дії необхідні для того,  щоб позбутися від адреналіну, який завжди виробляється в організмі під час стресу.

А вивести його можна тільки за допомогою м’язового навантаження, дихальних вправ і вживання препаратів рослинного походження.

Раніше наші предки під час нападу якогось звіра чи ворога, зазвичай, давали відсіч, тобто атакували, або … тікали. Таким чином, адреналін виводився, а організм швидко відновлювався після стресу.

Сьогодні кожен з нас щодня, до того ж неодноразово, може потрапляти в різні стресові ситуації – будь то в транспорті або на роботі і т.п. – хтось нагрубити, штовхне …

Однак мало хто буде діяти в цій ситуації, як наші предки – бігти або атакувати. Адже сьогодні це вважається непорядно і некрасиво.

Внаслідок цього адреналін не виводиться і відбувається непомітне, але таке шкідливе його накопичення, що призводить до руйнування організму зсередини.

Найчастіше люди навіть не замислюються над тим, що знаходяться в постійному стані стресу.

Буває і так, що причин, які запустили стресовий механізм, вже давно немає, а людина ніяк не може розслабитися і увійти в колишню колію.

Су-джок терапія – швидке відновлення після стресу.

Система су-джок може допомогти самостійно і швидко вийти зі стресової ситуації.

Цей метод терапії дуже простий і ефективний і ґрунтується на стимулюванні біологічно активних точок на кистях рук і стопах, які є проекціями органів і систем організму людини.

1. Під час стресу в першу чергу слід зняти з себе всі персні, каблучки, браслети, ланцюжки. Справа в тому, що енергетичні меридіани проходять по всьому тілу людини, а всі прикраси, які ми носимо, блокують цю енергію.

2. Наступне, що потрібно зробити, – почати сильно терти долоню об долоню, до почуття тепла.

3. Далі потрібно взяти однією рукою пальці іншої і дуже стиснути їх, тримаючи руки на рівні грудей. Стискати потрібно до тих пір, поки пальці не почервоніють. Те ж потрібно зробити з другою рукою.

Третя вправа.

Великим пальцем правої руки потрібно розтирати за годинниковою стрілкою (дуже важливо це робити саме за годинниковою стрілкою!) ліву долоню. Таким чином ми стимулюємо серцево-судинну систему і всі життєво важливі органи для роботи і підняття тонусу. Розтирати долоню потрібно дуже ретельно, не пропускаючи жодної ділянки.

Нервовий стрес залишає після себе блоки, які можуть проявлятися в спазмування м’язів і органів. Тому, якщо десь недомасажували, цей блок залишається, перешкоджаючи нормальному функціонуванню організму.

Тому так важливо по всій долоні за годинниковою стрілкою ретельно помасажувати кожну ділянку.

Те ж потрібно повторити і з другою долонею.

Після 5-10 хвилин такого масажу можна помітити, як стан значно покращиться.

Для того щоб розслабитися під час стресу, потрібно сісти і сконцентрувати свою увагу на видиху. Далі робити повороти головою повільно і легко: вправо-вліво, вправо-вліво …
Особливо цю вправу корисно для жінок, оскільки у них в зоні шийного відділу відбувається накопичення солей. Постійне виконання цієї вправи запобіжить їх відкладенню.

Якщо не можете заснути – обійміть себе.

1. Під час стресу людина часто страждає від безсоння. При цій проблемі можна порекомендувати такий засіб.

Лягти на спину, бажано без подушки, закрити очі і, схрестивши руки на грудях, обійняти себе за плечі.

Полежати так деякий час, поки не відчуєте, що засинаєте.

Ця поза дозволяє гармонізувати всі системи, зокрема розслабити центральну нервову систему.

2. Також від безсоння можна позбутися за допомогою такої нехитрої процедури, як  ходіння по воді :

щоранку, набравши в ванну або миску холодної води (так, щоб вам було по щиколотки) і ходити по ній.

Якщо вода для вас занадто холодна, можна починати ходити по теплій воді, з кожним днем ​​знижуючи її температуру на 1 градус.

Через деякий час ви помітите, як легко буде вам засинати.

Тривалість процедури повинна бути не більше 3 хв, обов’язково після цього ноги потрібно розігріти інтенсивним ходінням по теплій підлозі або ретельно розтерти до зігрівання, надіти шкарпетки з натуральної тканини.

Це буде і загартовування, і одночасно розслаблення нервової системи.

3. Крім того, для зменшення негативного впливу на організм адреналіну і інших речовин, які виробляються під час стресу, слід  випити склянку теплої води . Це допоможе вивести адреналін спочатку в нирки, а звідти – через сечовий міхур – назовні.