Супрун заборонила українцям пити мінералку і сік: забудьте про ці напої

Солодкі газовані напої Супрун також не рекомендує пити<

Уляна Супрун
Виконуюча обов’язки голови МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook вказала на шкідливі напої і назвала корисну альтернативу.За її словами, пити воду з-під крану можна, тільки якщо вона відстояна і кип’ячена, а краще профільтрована.

“Відстоювання дозволяє шкідливим речовинам осісти. А фільтрування позбавляє воду від їх дрібних частинок, наприклад, іржі, а також іонів. Не забувайте вчасно міняти фільтр, інакше ці частки почнуть виходити з нього у воду, а не навпаки”, — написала Супрун.

>

Крім того, мінеральні води з вмістом кальцію і магнію можуть мати як малу, так і середню жорсткість. Це важливо для людей, які мають проблеми зі здоров’ям.

“Для когось мінералка з магнієм і кальцієм — це джерело корисних іонів, які добре засвоюються, а для когось — збільшення ризику каменів у нирках. Якщо у вас проблеми з тиском, травленням, нирками, роботою серцево-судинної системи, порадьтеся з лікарем щодо жорсткості і мінерального складу води, який вам підійде”, — зазначила Супрун.

Також вона попередила, що в енергетиках дуже багато цукру, кофеїну та інших стимулянтів, і при постійному споживанні вони дуже шкодять здоров’ю. Солодкі газовані напої Супрун також не рекомендує пити.

“Соки теж не є здоровою альтернативою. Свіжовичавлені теж, але їх можна комбінувати з овочами і зменшувати тим самим вміст цукру. Все тому, що в них високий глікемічний індекс і глікемічне навантаження — це те саме, що поїсти цукерок — знову низька кислотність (яка шкодить зубам). Фрукти краще вживати цілими”, — порадила чиновниця.

Супрун додала, що самостійно приготований напій, узвар із сухофруктів, фільтрована кава – корисна альтернатива солодкій воді.

“Кращим джерелом мінералів є молочна сироватка: в одній склянці чверть денної норми кальцію і фосфору, і десята частина потреб у цинку, калію і магнії. Змішайте сироватку з соком, і отримаєте безпечний енергетик”, — уточнила вона.

iframe id=”fb_xdm_frame_https” tabindex=”-1″ title=”Facebook Cross Domain Communication Frame” src=”https://staticxx.facebook.com/connect/xd_arbiter/r/d_vbiawPdxB.js?version=44#channel=f3dd8b1b08c60ec&origin=https%3A%2F%2Fznaj.ua” name=”fb_xdm_frame_https” frameborder=”0″ scrolling=”no” allowfullscreen=”allowfullscreen” aria-hidden=”true” data-mce-fragment=”1″> class=”fb-post fb_iframe_widget” data-href=”https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2319766594974561?__tn__=K-R” data-width=”552″>

джерело<