Сусід нарізав палички верби і почекав, поки вони укоріняться, а потім почав творити… (фото)

>Чого тільки сьогодні не побачиш на ділянках наших садівників і городників! Перефразовуючи відомий вислів, можна сказати: дачі стали краще, дачі стали красивіше.
З кожним роком дизайн оформлення ділянок все більше вдосконалюється, передає Ukr.Media.
Ось і один мій знайомий створив у себе на ділянці просто чудову красу, причому повністю своїми руками. Як виявилося, він ще з дитинства захоплювався плетінням з лози. Були спроби сплести кілька кошиків і щось ще, але потім його завзяття згасло…
Рік тому Сергій випадково побачив на просторах Інтернету цікаву ідею створення опори для рослин з лози. Знайомий загорівся бажанням спробувати сплести щось подібне і, відшукавши схему плетіння, взявся за роботу. І, треба сказати, у нього все вийшло!

Плетіння з лози

Власне, ось таку красу я побачила у знайомого на дачі. Просто чудово, чи не правда?
<
З допомогою гілок верби можна сплести підтримуючі опори для кущів, які під вагою квітів можуть обламувати гілки.Наприклад, красиво буде виглядати акуратна огорожа з вербових прутів, яка буде підтримувати важкі квіти півонії.

Ти можеш прикрасити свою садову ділянку і допомогти рослинам завдяки таким плетеним знахідкам. Адже із прутів верби можна сплети опори для витких рослин і ліан. Гнучкі прути — чудовий природний матеріал.
Також можна виготовити перголу або декоративний парканчик для саду. Таким чином ти і зонируєш простір, відокремлюючи місце відпочинку від основної ділянки, і даси витким рослиною необхідну опору і підтримку.

З гілочок верби можна створити ось таку оригінальну альтанку. Я просто в захваті від цієї ідеї!
>
Дуже мило виглядають гілочки верби, посаджені в горщик.

Просто чудовий декор для саду можна створити з гілочок верби. Правда, щоб створити таку красу, потрібні навички лозоплетіння і посидючість. Але результат явно того варте!

<>Як каже Сергій: «Для плетіння з лози будуть потрібні зовсім нескладні інструменти: шило, бокорізи, круглогубці і резачком. І, звичайно ж, потрібні терпіння, посидючість і величезне бажання плести».

Ось ще одне цікаве місце для відпочинку, декороване гілками верби. А уяви, якої краси можна домогтися, якщо пустити по такій перголі в’юнкі рослини.

Ух, як здорово! Просто немає слів.


А це цікавий приклад міської клумби. Як тобі така ідея?


З допомогою лози можна зберегти свої рослини від зимових холодів.Для цього потрібно сплести ковпаки для рослин із прутів, встановити їх так, щоб рослина була всередині, а простір між рослиною і стінкою плетеного ковпака заповнити сухим листям. Взимку такі конструкції дуже красиво виглядають, так і влітку теж.
<
Ще один цікавий приклад альтанки.

Мені дуже подобаються такі декоративні елементи прикраси саду. Мабуть, попрошу свого знайомого допомогти мені сплести щось подібне.

З гілок верби можна створити і такі декоративні «бонсай», які будуть дивувати і радувати погляд домашніх і гостей.

Як би мені хотілося бачити таку плетену красу біля свого дачного будиночка.

Просто дивовижне розмаїття
>
Заготівлю лози не ведуть у період сокоруху і в зимовий час. Період сокоруху відбувається в такі місяці: березень, квітень, серпень, вересень. Заготовлена в цей час лоза буде недостатньо хороша. У весняний час може спостерігатися порушення глянсового покриву, а в літній — недозрівші верхівки гілок.

>Лоза вищої якості може бути лише з зрілої деревини. Це період від скидання листя до початку сокоруху. Висушений окоренний прут можна зберігати в сухому приміщенні протягом кількох років. Тільки перед початком роботи його потрібно як слід розмочити.
Плетіння з верби розвиває моторику рук. Так що ти не тільки створиш прекрасну річ, але і в подальшому покращиш швидкість і рухливість рук, що може стати в нагоді і для іншої роботи. Мені здається, що лозоплетіння заспокоює, налаштовує на позитивні думки, тому що, коли плетіння виходить, як тут не порадієш!
Також пропоную тобі ознайомитися з цікавою ідеєю створення декору для саду у вигляді листя з цементу. Іноді достатньо однієї незвичайної деталі, щоб присадибна ділянка заграв новими фарбами!
Сподіваюся, тебе надихнув цей цікавий спосіб зробити дачу затишніше за допомогою виробів з лози. Розкажи друзям і знайомим про цю ідею, напевно, вона їх зацікавить

джерело