СВІТ ПОЧАЛА ВРАЖАТИ БУБОННА ЧУМА: ЧИ ПОТРІБНО БОЯТИСЯ УКРАЇНІ НОВОЇ ПАНДЕМІЇ

Медики кажуть, що при швидкому реагуванні та застосуванні всіх необхідних заходів загрози поширення інфекції практично немає, але недооцінювати хворобу все ж не варто. Чи загрожуєЗАПРОПОНОВАНІ НОВИНИ

Пише prykarpattya.org– ня, яке вражає деяких дрібних ссавців та бліх, що паразитують на них. Залежно від шліїновні форми чумної інфекції: бубонна і легенева.

Бубонна чума – є найбільш поширеною формою, виникає в результаті укусу інфікованої блохи. Збудник проникає в організм і рухається до найближчого лімфатичного вузла, де починає розмножуватися. Через інфекцію запалюється і набрякає лімфатичний вузол, утворюються ущільнення, саме їх називають “бубонами”.

Передача бубонної чуми від людини до людини відбувається рідко. У разі подальшого розвитку бубонної чуми інфекція може поширитися в легені, і виникає більш тяжка форма, яка називається леге�

�евою. “Якщо коронавірус у багатьох людей може переноситься безсимптомно, то симптоми чуми більше схожі на захворюваність грипом.

Без клініки чуму перенести неможливо, заражений знаходиться в дуже важкому стані”, – сказав  інфекціоніст Віталій Євтушенко. Серед основних ознак захворюваності виділяють наступні: Висока темпераовювання; Збільшення лімфатичних вузлів; Важка інтоксикація; Геморагічний синдром; У перші 24 години проявляються симптоми, як у респіраторного захворювання: задишка і кашель, нерідко відходження мокроти з кров’ю. Як відбувається зараження У разі легеневої форми передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом.

Так само, як і грип або коронавірус, їй досить потрапити на слизову оболонку. Читайте також  Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська “Якщо в одне приміщення з людьми потрапляє зараженийи,фікування відбувається 100%”, – говорить інфекціоніст Сергій Крамарєв. Бубонна чума рідко передається від людини до людини, заразитися можна від дрібних гризунів, в основному щурів і бабаків, а точніше, від укусу інфікованої блохи, яка паразитує на тварини Як говорить Крамарєв, лікування обох форм чуми варто починати негайно.

На жаль, за багато століть існування інфекції розробити вакцину, яка б захищала організм, так і не вдалося. Лікувати хворобу в наш час можна за допомогою антибіотиків. Хвороба в Україні Останній випадок захворюваності чумою в Україні був зафіксований більш ста років тому в Одесі. І ймовірності того, що інфекція може потрапити з Монголії або Китаю в нашу країну, майже немає. “Її можуть тільки завезти разом з хворим на легеневу форму.

Але саме ця форма дуже важко переноситься, інфекція сильно вражає легені, симптоми проявляються практично миттєво. В такому випадку людина просто не зможе нормально переміщатсьрамарєв.

Якщо говорити про тварин, то за словами інфекціоніста, в нашому регіоні гризуни не є носіями чумної бактерії, як на півдні Росії, Монголії або Китаї. За словами Євтушенка, спалахи чумної інфекції дуже строго контролюються, тому що хвороба є особливо небезпечною. Якщо в будь-якій країні фіксуються випадки зараження, а таке відбувається час від часу, їх миттєво локалізують. З огляду на багаторічний досвід боротьби з чумою, ймовірність розвитку нової епідемії досить низька.