Ситуація з курсом долара кардинально зміниться!

В Україні тенденція на зміцнення курсу гривні, яка спостерігалася навесні, значно змінилася. Ситуація на валютному ринку може ускладнитися влітку.

Такий прогноз опублікував на своїй сторінці Facebook глава ради НБУ Богдан Данилишин. Так, курс долара перейшов до зростання в другій половині травня, передає obozrevatel.com.

За оцінками фінансиста, влітку українську національну валюту чекають чергові складності. І ось чому:

Скоротяться обсяги золотовалютних резервів НБУ. Їх доведеться витратити на обслуговування і погашення зовнішнього боргу. “Помітне зменшення міжнародних резервів саме по собі здатне дати негативний психологічний сигнал учасникам валютного ринку”, – пояснює Данилишин.

Валюту доведеться витрачати на підготовку до опалювального сезону. А чим більше доларів витрачають, тим вище його вартість. До жовтня в підземні газосховища необхідно закачати 15-16 млрд куб.м газу. На це, за оцінками глави Ради НБУ, доведеться витратити близько $ 2,5 млрд. “Таким чином, сприятлива ситуація на валютному ринку, яка спостерігалася протягом весни, може ускладнитися”, – підсумував Данилишин.

Позитивна новина – можливе зростання експортних виручек від аграріїв. А чим більше валюти вони заробляють, тим міцніше гривня і тим краще динаміка ВВП. Отже, згідно з прогнозами продовольчої організації ООН, в 2019 році світове виробництво зерна може збільшитися на 2,7%, після скорочення, що спостерігався в 2018 році. Серйозних передумов для зростання ціни зернових – основної статті українського агроекспорту – немає.

З іншого боку, зазначає експерт, з’явиться привід для обережного оптимізму – згідно з прогнозами, світове споживання зернових в сезоні 2019-2020 років виросте на 1,5%, але збільшення найбільшою мірою торкнеться фуражного зерна, рівень споживання якого підвищиться на 1,7% по порівняно з сезоном 2018-2019 років. А Україна – великий гравець світового ринку фуражного зерна.

В Україні в 2019 році середній курс долара складе 29,08 грн / $, йдеться в опублікованому Міністерством економічного розвитку і торгівлі консенсус-прогнозі.

При цьому в грудні американська валюта буде продаватися вже по 30,42 грн / $. Так, в 2020 році середній курс складе 30,9 грн / $ (в грудні – 32 грн / $), в 2021-м долар може подорожчати до 31,65 грн / $ (33,8 грн / $ в кінці періоду).

Джерело