Тепер відомо, хто і як спотворив головну ялинку країни

Обскубане величезне дерево, яке замість святкового викликає сумне відчуття – такою з’явилася 91-річна красуня-ялиця, привезена до Києва з Івано-Франківської області. Обговорення втрати ялинкою 80 гілок, що перетворило її в символ непрофесіоналізму, досягло в соцмережах і ЗМІ апогею.

Головна новорічна ялинка, яку з пригодами везли до Києва аж п’ять днів, постраждала при транспортуванні настільки, що її просто не впізнали після установки. Пухнаста красуня-ялиця з Богородчанського спеціального агролісгоспу, в зрізанні якій брали участь 12 осіб, після установки стала виглядати неабияк поріділої. «Піду вип’ю заспокійливе», «Так спотворити карпатську красуню могли тільки комунальники …», «Не та нині Йолка …» – писали користувачі, проводячи аналогії з 2013 роком, коли навколо новорічного символу теж йшло чимало дискусій, повідомляють Вести.

Директор КП «Івано-Франківськ-облагролес» Олег Олійник ялинку визнав. «Це наша, її можна дізнатися по верхівці, – сказав він. – Знали б ми, що її в таке перетворять, взагалі не відправляли б. Ми так старалися, щоб її не зіпсувати.Добу на морозі 12 людей працювали. Акуратно краном зрізали, поклали її на трейлер, який, м’яко кажучи, був не зовсім вдалий: його довжина – 28 метрів, а ялинки – 30 м. Компанія-перевізник хотіла на цій транспортуванні зробити собі рекламу, а в результаті отримала антирекламу».

За його словами, проблеми з ялинкою в транспортуванні відбулися ще й через те, що компанія вибрала неправильний маршрут. «Вони поїхали через Стрий, а треба було через Галич, де менше мостів», – говорить Олійник.

У Києві було вирішено, зазначив він, що везти ялинку доведеться КрАЗом, в той час як в попередні роки її транспортували на більш відповідному Volvo. «А взагалі правильніше було перевозити її по повітрю на вертольоті. Витрати були б менше», – вважає Олійник.

Головна ялинка країни до і після транспортування. Фото: facebook.com/ikrussss

Пригоди ялинки почалися ще в Карпатах, де був снігопад, через який машина потрапила в аварію. А вже перед столицею, як розповів організатор новорічних свят Ігор Добруцький, машина не змогла без втрат проїхати під мостом, висота якого – 6,5 метра, а ялиці – 8 м. «Під Івано-Франківськом авто потрапило в аварію, його зачепила фура, яка стесала на ялинці 18 головних гілок і близько 70 дрібних. А всього на дереві 360 гілок. Але три сторони дуже хороші. На знімку, який обговорюють, гілки ще сплющені, оскільки їх зв’язують перед транспортуванням. Але ми це виправимо. Після закріплення конструкції по довжині стовбура ми розмістимо залізні кріплення для гілок і причепимо їх. Ще кілька днів – і ви її не впізнаєте», – стверджує Добруцький.

Добруцький запевняє: пригоди ялинки втратили свою цінність платникам податків – з бюджету на неї коштів не виділяли. «Ми як організатори заплатили за дерево 21 тис. грн, а транспортування була за рахунок перевізника», – вказав він.У комісії з культури Київради підтвердили, що витрати на ялину і її перевезення в бюджеті не передбачалися. «З Добруцьким є домовленість, що він за свої гроші приносить дерево, а в обмін отримує права по рекламі», – сказав секретар комісії Олександр Поживанов.

Виявляється, новорічне дерево постраждало не тільки в Києві. У Страсбурзі перша ж ялина, за яку місцева мерія заплатила € 50 тис., Тріснула. З метою безпеки було вирішено від неї відмовитися. А витрати на нове дерево знову склали € 50 тис.

Раніше скандал через українську ялинки розгорівся в Кишиневі. У Молдові претензії також стосувалися зовнішнього вигляду новорічного дерева.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.