Терміново! В Україні очікується руйнівний землетрус, подібне буває раз в 100 років: як врятуватися

Вже скоро українців очікуєруйнівна катастрофа, яка може знищити все навколо

Раз на кілька сотень років в Україні відбуваються потужні землетруси. Черговий катаклізм фахівці очікують в найближчі десятиліття. Про це повідомляє заступник голови Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзьор.

Під загрозою опинилися жителі Закарпаття. Регіон знаходиться в зоні сейсмічної активності. Якщо вірити архівів, то потужні землетруси там відбуваються раз в сто років. Останнє було в 1908 році.

«Безумовно, є причина для хвилювань, бо, якщо ми подивимося на карту сейсмічного реагування на території України, то там показано, що на Закарпатті можуть бути глобальні землетруси. Вони вже й були. Місцеві ефекти навіть досягали 8 балів», – пояснив Олександр Кендзьор. Сила нового землетрусу також може досягати 8-9 балів за 12-бальною шкалою Ріхтера.

Головна небезпека катастрофи – неможливість її передбачити. Вчений заявляє, що через годину прогнози можуть бути помилковими. За десятиліття ситуація на Закарпатті могла змінитися в будь-яку сторону. Але якщо вони із завидною регулярністю відбувалися раніше, то і зараз не варто чекати змін.

Олександр Кендзьор закликав українців готується до майбутніх землетрусів вже зараз. За його словами, потрібно правильно будувати будинки в сейсмічно небезпечних регіонах України. Тоді катаклізм не нанесе значного збитку. З огляду на коливання грунту під час землетрусу, можна побудувати дешеві будинки, стійкі до підземних поштовхів.

Є кілька правил, які допоможуть вижити під час розмов. Якщо їх відчули, то потрібно сховатися в дерев’яних будівлях, так як вони безпечніше цегляних і гірше руйнуються. Найбільше шанс загинути в панельному будинку. З перших двох поверхів краще відразу вибігти, а хто вище, краще чекати закінчення землетрусу. Сходи можуть падати прямо під ногами. Джерело