Трамп «грає» на боці Путіна? США несподівано вирішили «заморозити» військову допомогу Україні, — Politico

Президент США Дональд Трамп доручив своїй команді по національній безпеці переглянути програму фінансування системи безпеки в Україні. Про це пише видання Politico з посиланням на високопоставленого чиновника в Адміністрації Трампа, повідомляють Патріоти України.

За його словами, програму, також відому під назвою «Ініціатива сприяння безпеці в Україні», переглянуть для того, щоб переконатися, що гроші використовуються в інтересах Сполучених Штатів. Йдеться про 250 млн доларів, які США планували виділити Україні в 2019 році для вирішення питань безпеки.

Автор матеріалу зазначає, що таке рішення американський президент прийняв після саміту «Великої сімки», на якому він всіляко «применшував військове вторгнення Москви в Україну» і наполягав на поверненні Росії в G7.

За словами джерела, Трамп хоче гарантій того, що інші країни «платять свою справедливу частку». Міністр оборони Марк Еспер і радник з національної безпеки Джон Болтон входять в число офіційних осіб, які теж хочуть перегляду програми фінансування.

Крім того, пише видання, поки гроші знаходяться на перегляді, вони не можуть бути виплачені, а це значить, виділення коштів Україні припиниться.

«Нам відомо про те, що Офіс з питань управління та бюджету затримує фінансування Ініціативи зі сприяння безпеці України», — заявив представник комітету з асигнувань Палати представників Еван Холландер.

«У нас є серйозні побоювання, що ці важливі засоби можуть бути заморожені, і ми негайно запитуємо адміністрацію, чому вони затримують ці гроші», — додає він.

Відзначається, що військова допомога Сполучених Штатів Україні довгий час вважалася лакмусовим папірцем того, наскільки сильно американський уряд чинить тиск на Москву. Скорочення цієї допомоги може піддати Трампа звинуваченнями в тому, що його політика сприяє Кремлю.ЧИТАЙТЕ:

28 липня стало відомо, що сенат Конгресу США схвалив проект військового бюджету, який передбачає $300 млн (7,8 млрд грн) військової допомоги Україні. З цієї суми $100 млн доступні для летального озброєння. Проект спрямований на надання Україні ракет для систем берегової охорони і протикорабельних ракет. У Палаті представників Конгресу розглядалася своя версія проекту оборонного бюджету, яка передбачає виділення Україні $250 млн військової допомоги.

До цього економічний радник посольства США в Києві Джон Шютте повідомив, що в 2019 році Україна отримає від Штатів 695 мільйонів доларів технічної допомоги на програми з безпеки та оборони, боротьбу з корупцією, реформу енергосектора, охорону праці та гуманітарну допомогу.

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер раніше оголосив, що Україна може отримати летальну зброю для самозахисту як в межах прийнятого Конгресом фінансування, так і в рамках прямих закупівель.