Це справедливо! Смешко зробив гучну заяву!

Екс-кандидат у президенти Ігор Смешко разом зі своєю партією “Сила і Честь” виступає за проведення парламентських виборів за новою пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Про це йдеться в заяві партії.

“Це не тільки найбільш справедлива по відношенню до волевиявлення народу України система, а й перший крок до реформування і оновлення існуючої в країні корумпованої, нео-феодальної, автократичної політичної системи України”, – сказано в повідомленні.

Кінцевою метою запропонованої реформи щодо вдосконалення законодавчої гілки влади у партії “Сила і честь” вважають двопалатну Верховну Раду, нижня палата якої повинна формуватися за пропорційною системою з відкритими списками в кількості 200 народних депутатів, а верхня – за мажоритарною системою в кількості 50 сенаторів – представників окремих областей України.

Проект Виборчого кодексу 3112-1, яким передбачалося запровадження відкритих регіональних списків на парламентських і місцевих виборах, 22 травня не був підтриманий профільним комітетом і вилучений з порядку денного. При цьому народні депутати України запропонували розглянути проект закону, яким передбачається перехід на пропорційну систему з закритими списками.

“Після прийняття цього закону депутати фактично отримають принизливе політичне рабство і блокування будь-яких законодавчих новацій, а виборці будуть позбавлені права впливати на своїх обранців та контролювати їх роботу”, – підкреслюють в партії “Сила і честь”.

Крім цього Ігор Смешко з однопартійцями висловили надію, що новий президент України, який отримав безпрецедентну підтримку виборців, внесе в парламент законопроекти про імпічмент президента, зняття недоторканності з президента, депутатів і суддів та процедуру відкликання народних депутатів.

Варто зазначити, що нещодавно у мережі з’явилися дані закритого соціального дослідження про довіру українців до політиків – в першу п’ятірку увійшли Володимир Зеленський, Анатолій Гриценко, Святослав Вакарчук, Ігор Смешко та Вадим Рабінович.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Микола Спиридонов.

«Розповідаю те, що недавно дізнався з авторитетних джерел закритого соцдослідження про довіру українців до політиків. Перша п’ятірка рейтингу виглядає так: Зеленський (65%), Гриценко (34%), Вакарчук (31%), Смешко (29%), Рабінович (27%)», – повідомив він.

Експерт зазначив, що в ТОП-5 увійшли нові обличчя, такі як Зеленський, Вакарчук, або «добре забутий» Смешко, – і це цілком передбачувано.

Джерело