“Це велика образа для нас…”: 99-річний ветеран розповів про втрату єдиного внука в АТО і про те, як перемогти Росію

Ветеран розповів, як пережив втрату єдиного онука, якого вбили на Донбасі, пердає Корупція.Інфо

99-річний ветеран Другої світової війни Іван Залужний із Запоріжжя, онук якого, 23-річний Іван Гутник-Залужний, загинув у зоні АТО, розповів, як Україні здобути перемогу над агресором.

Про це ветеран розповів в інтерв’ю виданню censor.net.

Дідусь розповів, що пережила Голодомор 1932-33 років, важкі роки сталінського режиму, а з початку війни потрапив на фронт.

“У 1932 році я повинен був йти в 6 клас, а мама говорить, що, Ваня, ми без тебе пропадемо – я був найстаршою дитиною. Тому замість школи ловив “гаврашків” (ховрахів), обробляв, мати їх смажила – ось так годували сім’ю. Я доучувався вже у вечірній школі, будучи військовим”, – каже Іван Залужний. Він воював під Сталінградом, а потім, після перемоги на Німеччиною, на Далекому Сході з Японією.

“Коли Путін сказав, що ми і без України перемогли, я вважаю, що це велика образа для нас, ветеранів”, – зазначив він. Іван Залужний розповів про свого онука, який загинув в зоні АТО в серпні 2014 року.

Благодаря этой фишке жители города Ваш город становятся …
“Ваня був єдиним онуком. Він говорив мені, що буде старшим офіцером і капітаном. Та у нього ж був цілий взвод, коли він пішов воювати. Ваня не курив і не пив. Йому було в кого вчитися стійкості: дід військовий, мама теж була в Афганістані. І він приклад з мене брав, з фізпідготовки особливо, але на турніках мене обганяв. Правда, багатьом вправам я Ваню встиг навчити. Онук поважав діда – навіть подвійне прізвище взяв собі, сказав, що ти ж Залужний, от і я теж буду”, – згадує дідусь.

Ветеран розповів, що, після емоційного виступу на похоронах онука, йому писали листи з усього світу.

“Один ветеран написав, що я – росіянин, мене теж звати Іван, чув я Вашу мову і вважаю, що ми, ветерани, теж винні, припустивши, що на нашій землі виріс такий отруйний гриб, як президент Путін. Але вигнати його зараз важко, так як нас стало мало, а молодь він отруїв так, що на них майже немає надії. А я, коли ховали Ваню, говорив, що пересічних росіян не звинувачую, але до них прийшов диктатор. І він зі своїм оточенням несуть величезну провину перед нами”, – вважає він. Також Іван Залужний дав пораду, як здобути перемогу на Росією.

“Представникам обладміністрації Запоріжжя, ОБСЄ, мера міста та багатьом іншим я сказав: “Потрібно, щоб кожен – від солдата до генерала найвищих чинів – був упевнений, що ми переможемо – так і ми вірили в Перемогу, коли воювали з німцями”, – підсумував 99-річний ветеран.

джерело