Цікаво!!! Українцям почали видавати гроші замість пільг: Що потрібно знати та кого торкнулося нововведення

В Україні вирішили поекспериментувати з монетизацією пільг на проїзд, і з серпня в невеликому курортному місті Моршин Львівської області пільговики почали отримувати гроші замість безкоштовного проїзду

Давати українцям гроші замість пільг на проїзд вирішили в Кабміні ще в березні цього року, затвердивши відповідний порядок. Однак фінансово забезпечити монетизацію в уряді запропонували місцевому самоврядуванню.

Оскільки це рішення уряду було прийнято після затвердження місцевих бюджетів, то більшість місцевих органів влади від ідеї відмовилася, мотивуючи відсутністю передбачених на це грошей. Але знайшлися й бажаючі: монетизувати пільги вирішили з серпня в Моршині.

За кількістю жителів курорт трохи більше селища. Тут живуть близько шести тисяч жителів, серед яких тільки 586 пільговиків. При цьому місто є не бідним. Річний бюджет Моршина складає приблизно 8 млн гривень.

Через невеликій площі міста своїх перевезень в Моршині немає, і жителі користуються послугами міжміських перевізників, які проїжджають через місто.

В результаті в Моршинському міськраді визначили, що надаватимуть компенсацію 14 видів пільговиків. Так, згідно з розпорядженням голови Львівської ОДА розмір щомісячної готівкової виплати повинен становити 135 гривень.

Загалом, в Моршинської міськраді порахували, що до кінця року оплата монетизації обійдеться бюджету в 432 тис грн. Щомісяця до 20 числа компенсація проїзду надходитиме кожному пільговику на їх рахунок.

Однак цією реформою незадоволені звичайні пенсіонери, оскільки ніяких пільг не мають. Колись їх возили за півціни, тепер більшість водіїв вимагають повної плати за проїзд.

Перевізники в свою чергу наполягають на тому, що звичайні пенсіонери повинні платити повну ціну, так як за законами України, якими визначаються пільги, звичайні пенсіонери пільг не мають. І поки Кабмін не вніс їх до списку пільговиків, вони повинні платити за проїзд в повному обсязі.

Водночас в Моршинському міськраді визнають, що для зняття соціальної незадоволеності кращою є схема, коли гроші перераховуються безпосередньо перевізнику, тоді жителі зможуть їздити безкоштовно необмежену кількість разів.
Джерело