У Польщі розпорядились будувати паркан на кордоні з Україною через чуму свиней

Президент Польщі Анджей Дуда підписав спецзакон про боротьбу проти африканської чуми свиней (АЧС), який передбачає, зокрема, будівництво паркану на кордоні з Білоруссю та Україною.

Про це повідомляє«Укрінформ».

Стіна матиме вигляд подібний до загороджень вздовж автодоріг швидкого руху і будуватиметься у безпосередній близькості до кордону.

Закон також передбачається внесення змін до кількох законів, зокрема закону про мисливство.

Йдеться про надання дозволів на відстріл диких кабанів на територіях, які перебувають під охороною. Для цього передбачається надання мисливцям платної відпустки до шести днів упродовж року.

Про плани Польщі звести паркан на кордоні з Білоруссю та Україною повідомлялось ще у вересні.

Тоді міністр сільського господарства країни Кшиштоф Юргель повідомив, що протяжність споруди сягатиме 729 кілометрів, а обійдеться це Польщі в 130 мільйонів злотих.

З 14 лютого 2014 року, коли АЧС була вперше зареєстрована на території Польщі, в трьох воєводствах країни було виявлено 93 її осередки. Також було виявлено 461 випадок зараження АЧС у диких кабанів.

АЧС (африканська лихоманка, хвороба Монтгомері) вперше була зафіксована на початку XX століття в Південній Африці. Вірус не становить загрози для людини, але вкрай небезпечний для диких і домашніх свиней.

Джерело