У проект вітроелектростанції на Запоріжжі інвестують понад €400 млн — уряд

Рада директорів Корпорації закордонних приватних інвестицій (OPIC) затвердила фінансування проекту вітрової  електростанції у Запорізькій області.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

Проект є розробкою Люксембурзької компанії EuroCape New Energy. Загалом заплановані інвестиції у проект становлять близько 466 мільйонів євро.

Рішення ради директорів корпорації дає змогу побудувати першу фазу проекту у 225 МВт при загальній запланованій потужності 500 МВт.

За планом,62 вітрових турбіни постачатиме компанія General Electric Company і здійснюватиме інвестиції в акціонерний капітал проекту.

Раніше повідомлялося, що прогнозний термін реалізації проекту — 2019 рік.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що таке рішення OPIC є переломним для енергетичного сектору України, оскільки стосується посилення енергетичної безпеки країни і є першим подібним рішенням для нашої держави.

«Я вітаю рішення OPIC щодо фінансування цього значного проекту з відновлюваної енергетики в Україні. Це черговий значний крок в напрямку енергетичної незалежності України, який узгоджується з «Енергетичною стратегією України 2035». Ми очікуємо що рішення OPIC продемонструє ринку те, що український енергетичний сектор може розвиватися у відповідності до загальноприйнятих міжнародних стандартів фінансування», — сказав Гройсман.

OPIC — це агентство при уряді США, у завдання якого входить сприяння американському бізнесу на нових ринках, що розвиваються.

Раніше повідомлялося, що в Запорізькій області побудують найбільшу в Європі вітроелектростанцію.

джерело