“У РАЗІ НАДАННЯ ТОМОСУ УКРАЇНИ…”: ІГУМЕНЯ УПЦ МП ЗРОБИЛА РАДИКАЛЬНУ ЗАЯВУ

Настоятелька Одеського Свято-Михайлівського жіночого монастиря, голова Синодальної комісії УПЦ МП «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик) заявила, що духовенство і віруючі Московського Патріархату самі не підуть з Києво-Печерської, Почаївської та Святогірської лавр, а винести їх можуть лише в гробах.

Про це пише неофіційний рупор УПЦ МП так звана “Спілка православних журналістів”, автори якої часто стають свідками різноманітних “чудес”- інформує BITVAZAUROZAY.

«Знаючи настрій кожного з нас, ченців-насельників Києво-Печерської лаври та священноначалія, з Почаївської, Святогірської та Києво-Печерської лавр нас можна винести тільки в гробах, самі ми не підемо, наші святині ми будемо захищати до останнього подиху», – заявила ігуменя.

Як повідомляє “Релігійна правда”, відома ігуменя Серафима (Шевчик) літала до Москви напередодні виборів президента Росії. Відповідну інформацію розмістив у мережі Facebook користувач Сергій Стерненко. Він заявив, що фото візитів до РФ відомої монахині УПЦ МП публікує вже не вперше.

Крім цього, раніше блогер Сергій Горицвіт писав як одеська ігуменя Серафима возила українських дітей на поклін Гундяєву.

“Важко собі навіть уявити, що в наші дні можливо влаштувати поїздку будь-якої української делегації у столицю країни-агресора, яка проливає кров наших людей на Донбасі. Але такі міркування чомусь не спали на думку організаторам так званого “паломництва” в Москву і Санкт-Петербург, які повезли туди юних учасників творчих колективів, а 3 листопада навіть взяли участь у “трапезі” патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва)”, – пише блогер.

“Влаштувала цю “паломницьку” поїздку групи дітей колишня депутатка Одеської міськради, настоятельниця Свято-Архангело-Михайловського жіночого монастиря і керівник синодального відділу УПЦ МП «Церква і культура» ігуменя Серафима (Надія Шевчик). Неповнолітні громадяни України з Кривого Рогу, Києва та Запоріжжя разом з учасниками ансамблю народного танцю «Горицвiт» постали в національних костюмах перед Гундяєвим, який цілком підтримує агресію Росії проти України. Вони піднесли керівникові релігійної організації картину із зображенням українських церков, виконали українські пісні й танці”, – додає він.

“Екскурсія ансамблю “Горицвіт” у Росію закінчилася скандалом. Матері загиблих солдатів, волонтери і бійці звинувачують у соціальних мережах керівників колективу і владу Кривого Рогу в колабораціонізмі. Директор палацу культури і керівники ансамблю «Горицвіт» тепер заявляють, що вони ні сном ні духом не знали, що колектив поїхав у “паломництво”. А в міськраді й Криворізькій єпархії ситуацію й зовсім не коментують. Водночас розповсюджуються чутки, що юні криворіжани розважали московського патріарха піснями і танцями за рахунок коштів батьків і поїздка відбулася з їхньої ініціативи”, – пише Горицвіт.

У свою чергу Кирило пообіцяв дітям приїхати до України і лукаво зазначив, що він поза політикою. Хоч всі пам’ятають, як він всіляко підтримував Віктора Януковича та ідею об’єднання Русі, до якої він відносить Україну, Росію та Білорусь. І нині цей проповідник “руского міра” благословляє путінський режим на подальші злочини. Ставлячи в один ряд “наш народ, Отечество и историческую Русь” і закликаючи до збереження повної єдності між ними, патріарх Кирило твердить, що під “отечеством” він розуміє так звану “историческую Русь”. Тобто він фактично заперечує саме існування українського та білоруського народів, як і їхнє право на власну державність. Слідом за Путіним Гундяєв називає нинішні події в Україні громадянською війною і закликає Бога, щоб він переконав світ, у тому, що Росія не становить ані воєнної, ані взагалі ніякої загрози людям. У відповідь на таку брехливу позицію Кирила українські патріоти кожен його візит зустрічають акціями протесту, які проходять під гаслом “Геть московського попа!”, – закінчує блогер.