Убивство правозахисниці Ноздровської. Все, що відомо

У п’ятницю, 29 грудня, на Київщині зникла відома правозахисниця Ірина Ноздровська. У Ноздровської залишилися дочка та літня матір

Про зникнення матері 29 грудня заявила дочка Ноздровської Анастасія. Правозахисниця востаннє виходила на зв’язок 29 грудня о 17:00, коли телефонувала своїй матері.

Ірину оголосили в розшук, поліція встановила останнє місцезнаходження її телефону – поблизу села Демидів Вишгородського району Київської області, де жінка проживала з донькою. Пошуки зниклої правозахисниці здійснювали поліцейські та волонтери.

1 січня близько 12:00 тіло Ноздровської виявили у водоймі біля Демидіва. Тіло було без одежі та із різними травмами.

Поліція розслідує загибель Ноздровської як умисне вбивство та викликала на допит колишнього нареченого убитої Віталія Сергеєва.  Він відмовився давати свідчення, посилаючись на ст. 63 Конституції, яка дозволяє не свідчити проти себе.

Основною причиною вбивства вважають професійну діяльність правозахисниці, яка привертала увагу громадськості та ЗМІ.

Чим займалася Ноздровська

Ірина Ноздровська вела справу загибелі своєї сестри в резонансному ДТП із вини нетверезого водія, жителя Демидова Дмитра Россошанського.

30 вересня 2015 року у Демидові Россошанський збив 26-річну Світлану Сапатинську, сестру Ноздровської. Від отриманих травм жінка загинула.

Дядько Россошанського Сергій Купрієнко на той час обіймав посаду голови Вишгородського районного суду.

Судові розгляди справи тривали понад два роки. Влітку 2017 року Обухівський суд засудив Россошанського до 7 років позбавлення волі, проте 28 грудня захист Россошанського мало не домігся його звільнення за амністією в Апеляційному суді Київської області. Цього не сталося завдяки зусиллям Ноздровської, яка привернула до справи увагу журналістів і громадськості.

Захист Россошанського просив застосувати до нього закон про амністію, зважаючи на стан його здоров’я, проте Ноздровська стверджувала, що всі хвороби обвинуваченого є наслідками вживання наркотиків. На вимогу Ноздровської справу була відправлено на перегляд, щоб з’ясувати, чи перебував Россошанський у стані наркотичного сп’яніння під час ДТП.

Погрози життю правозахисниці

Ноздровська зверталася до поліції із заявами про те, що їй надходять погрози. Журналіст Володимир Тимофійчук, який добре знав родину загиблої, розповів, що Ноздровській погрожували рідні та друзі Россошанського.

За словами журналіста, Ноздровську переслідували, залякували її сусідів, одного разу побили її дочку Анастасію. В будинок правозахисниці кидали петарди, їй надходили повідомлення з погрозами, а на судовому засіданні у справі про загибель її сестри батько підсудного сказав Ірині: “Ти погано закінчиш!”

На іншому засіданні чоловік із оточення Россошанського Ноздровській – “Ти боятимешся ходити по ночах!”.

За словами речника главку Нацполіції Київської області Миколи Жуковича, станом на 2 січня у справі загибелі Ірини Ноздровської допитали вже близько 50 осіб. Наразі очікуються результати експертизи, що має визначити причину смерті жінки.

Водночас імовірне вбивство правозахисниці викликало обурення суспільства – опівдні 2 січня біля обласного управління Нацполіції на вул. Володимирській у Києві зібралося близько півтисячі людей, які вимагали чесного розслідування та справедливого покарання винних у смерті Ноздровської.

Джерело