Учасниця “Міняю жінку” розповіла шокуючу правду про програму на 1+1

І їй знову, як і п’ять років тому, хотілося плакати. Програму за участю вчительки української мови, дрогобиччанки Галини Ілик канал «1+1»ставить у свій ефір часто. Бо та серія видалася дуже вже резонансною, передаєКорупція.Інфо.

Головна героїня одного із найскандальніших випусків проекту «Міняю жінку» перед початком своєї «міняльної дороги» навіть уявлення не мала, що цей проект насправді матиме назву «Міняю життя». Їй довелося пережити приниження, публічні звинувачення, звільнення з роботи і навіть, як наслідок, переїзд в інше місто. Яким є реальне закулісся зйомок у реаліті-шоу, зараз Галина може розказати чесно, бо, за умовами контракту, кілька років мала мовчати. І мовчала…

– Чому Ви погодилися на участь у проекті «Міняю жінку»?

– Просто стало скучно, хотілося екстриму. Ми з чоловіком раніше ніколи цієї програми не дивилися, випадково на неї натрапили. Подали онлайн-заявку, і вже наступного дня до нас приїхали на попередній кастинг. Через два дні зателефонували, що ми його пройшли.

– Як вважаєте, чому Вас одразу затвердили? Чим Ваша сім’я цікава?

– Мені потім режисер пояснила, чому: бо у творців проекту була ідея поміняти місцями родини в маленькому місті, де люди можуть між собою знатися. А сім’я, з якою ми помінялися, вже півроку тому пройшла кастинг. Тому на появу нових дрогобиччан уже дуже чекали.

– Для працівників телеканалу «1+1» Дрогобич – місто маленьке і провінційне, але насправді у ньому проживає 102 тисячі мешканців. До зйомок Ви перетиналися із сім’єю, в яку Вас привезли?

– Ніколи. Навіть у тих районах Дрогобича ніколи не бувала: це – приватний сектор, далеко від нашого дому. Та й зі спільних знайомих були лише одна моя колежанка, яка із Ларисою Іванчук (друга учасниця) ходила на якісь курси.

– За скільки днів наперед знімальна група попереджає, що їде забирати учасницю? Скільки у Вас часу на реальні збори?

– Мене попередили за два дні, треба було вирішити питання з роботою. Я написала у школі заяву на відпустку на тиждень за власний рахунок. А от валізи пакувала вже при операторах. Такими були умови.

– А чи справді забирають мобільний телефон?

–Так, причому одразу, тільки-но сідаєш у їхню машину.

– Можна ж мати із собою альтернативний…

– Вірите, бажання відпадає, щойно підписуєш контракт. Це категорично заборонено його умовами, так само як і дзвінки зі стаціонарного телефона.

– Які ж штрафні санкції передбачено контрактом?

– Ну, ви ж знаєте, що учасникам «Міняю жінку» платять гроші?

– Знаю…

– А ми з чоловіком, коли подали заявку, цього не знали. Справді. Уже після кастингу нас поінформували, що заплатять вісім тисяч гривень (у 2011-му – 1000 доларів). Але штрафні санкції за будь-яке порушення – 15 тисяч. Тому порушувати не хотілося… Я зовсім не намагалася контактувати з моєю сім’єю, хоча тепер уже знаю, що Лариса зі своїми колежанками спілкувалася точно. Не розумію, як вона там домовилась зі знімальною групою.

– Чи були у Вас під час зйомок у проекті вільні години, без камер?

– Ні. У кожну родину-учасницю приїжджає сім осіб знімальної групи. Зі мною завжди була режисерка Мар’яна. Вона від мене не відходила ні на крок, зі мною ночувала. У неї була міні-камера, тож коли я прокидалася, то вона мене знімала сама. Я спала на першому поверсі, Мар’яна – біля дверей моєї кімнати на розкладачці. Тобто навіть якби я хотіла вночі кудись прошмигнути, вона би прокинулась. А в моїй квартирі, наскільки я знаю, режисерка спала із Ларисою на двоспальному ліжку. У неї була і розкладачка, але чи вона її могла вмістити у мене в спальні – сумніваюсь. Словом, жили точно в одній кімнаті. Всі інші хлопці-оператори їхали в готель на ніч. Приїжджали до нас о сьомій ранку та супроводжували учасниць до опівночі. Якщо знімальна група, наприклад, їхала обідати – я мусила їхати з ними.

– Розкажіть, чи траплялися якісь курйози, які не ввійшли в ефір?

– Нас повезли в гори, і там загубився старший син сім’ї, у якій я жила. То був справжній переполох. Так сталося, бо вся група в основному займається жінкою-учасницею. І поки мені казали: «А з’їдь так, а тепер впади, а тепер ще щось…», то малий був без догляду і сам поїхав донизу. Ми перешукали все, перелякалися дуже.

– Наскільки активною була робота режисера у постановці, моделюванні всього, що відбувалося у кадрі?

– Хочете правду? Майже все, що потрапило в кадр, було спровоковано. Наприклад, мені дали гітару, бо я під час кастингу розповіла, що познайомилась зі своїм чоловіком завдяки цьому інструменту. Проте я вже дуже давно не грала. Втім мене змусили грати у кадрі. Виглядало, звісно, як пародія. У програму не потрапило те, що було хороше, а вилізло всяке таке «ге».

Ходити до хлопців у автомайстерню мене також фактично змусили, бо «треба щось робити, а не тільки сидіти в хаті з дітьми». Приїхала на те СТО, кажуть, не стій, щось вигадуй. Змусили щось там лагодити в машині, хоч я попереджала, що взагалі не надаюсь до такого. Ще був момент, який мав би продемонструвати, яка роботяга мама Лариса, і як на ній тримається усе в домі. Для того спеціально відкрутили дверну ручку у ванній кімнаті (до того часу замок працював, я ж у ту ванну ходила, все було справне). Мене з інструментом поставили, щоб там щось покрутила.

Хоча багато від чого я відмовлялася. Наприклад, щовечора знімали щоденник. Мене розпитували про прожитий день, і так легенько у гарній атмосфері тобі розказують, як ти чудово в кадрі виглядаєш (знаєте, як психологи вміють) і між питаннями нібито звичайними ліплять явно провокативне. Мене постійно налаштовували говорити якісь гидоти про іншу учасницю: яка вона погана господиня, як у неї все погано. Там же, повірте, багато було нюансів… Хотів би придертися – було б до чого, я ж бачила, що там насправді відбувалося. Але я не бачила людини жодного разу в житті, то як можу її осуджувати? Тому на третій день зйомок я просто збунтувалася, заявила, що нізащо не поливатиму чужу людину брудом. Тоді почали підловлювати в інших моментах.

– Хочете сказати, що Ваша історія була повністю підмінена баченням режисера, чи Ви у житті все ж схожа на екранну?

– Не буду себе хвалити, я виглядала так, як виглядала… І багато було негарного. Але я – інша. Мене ж показали абсолютно порожньою жіночкою, яка не готує, не прибирає, тільки розважається.

– А яка Ви насправді?

– У мене вже тоді було двоє дітей, крім них, виховувала дівчинку Ляну з дитбудинку (взяла її під опіку з одинадцяти років). Потім до нас приєдналася ще Лянина сестра. Ми їх свідомо не брали в кадр, щоб не було жодних спекуляцій на цій темі. Тобто у нас проживало тоді п’ятеро людей, я для усіх готувала їсти, прала-прасувала-прибирала, і працювала на двох роботах одночасно, щоб прогодувати сім’ю. А мене показали примітивною блондинкою, бо так цікавіше… Ще й непорядною
джерело