Удобрюємо город безкоштовними натуральними добривами, виготовленими самостійно

Мати родючий грунт на своєму городі хоче кожен. Як мінімум, для цього необхідно внести назад в грунт то, що забрали рослини. Маючи невелике господарство, зробити це можна умовно безкоштовно. Про те як удобрювати свій город, використовуючи своє підсобне господарство і не вкладаючи в це додаткові кошти, піде мова в цій статті.

Ми дуже часто не використовуємо всі можливості, які є у нас при веденні підсобного господарства. Наприклад, ми займаємося розведенням птиці круглий рік, і в наших пташниках завжди плюсова температура. Як ми це можемо поставити на службу городу?

Більшість людей опалюють приміщення сараїв лише для отримання харчового яйця в холодну пору року. Маючи в своєму розпорядження теплі господарські будівлі, можна самостійно зробити досить велику кількість, популярного сьогодні добрива – біогумусу.

Для цього не потрібно великих вкладень. Досить буде накопати дощових черв’яків і організувати для них черв’ячники. Наші хробаки не такі продуктивні, як “породисті”. Для домашнього городу вистачить і їх можливостей. Годувати їх необхідно органічними залишками. Не можна використовувати при годуванні м’ясо тварин. Залишки фруктів і овочів, заварка чаю, навіть куряче перо – прекрасно підійде для отримання біогумусу. Ми вже не перший рік отримуємо це добриво для власних потреб в нашому господарстві. Для продажу наших потужностей не вистачить, а для підживлення розсади навесні, цілком буде досить.

Підживлення розсади томатів біогумусом

Не у всіх є можливість зробити біогумус взимку, але у нас є можливість зробити це в теплу пору року. Для цього не знадобиться практично ніяких додаткових витрат. Все що необхідно – це грядка і подрібнена трава. Траву можна накосити і подрібнити звичайною газонокосаркою, до того ж, у багатьох зараз на ділянках є газони.

Скошену траву необов’язково відносити на компостну купу, і вже тим більше на смітник. Її краще закласти на грядку в якості мульчі, шаром не менше 15 см. У першу чергу мульчувати краще розсадні культури: томати, огірки, кабачки, гарбуз і т. д. При вирощування цих культур, відстань між рослинами досить велика, і не складе ніякої складності укласти товстий шар мульчі.

Товстий шар мульчі необхідний для збереження вологи в грунті. Щоб нижній її шар почав розкладатися, і прийшли дощові черв’яки. Наші підземні старателі будуть виробляти один з найефективніших органічних добрив прямо на грядці. Як коштує чималих грошей, якщо купувати його в невеликій кількості.

Щоб уникнути великого вмісту нітратів в овочах, необхідно стежити за верхньому шаром мульчі. Він повинен бути сухим. Це потрібно для того, щоб суха органіка витягувала зайвий азот і нижнього шару. Якщо ця умова буде дотримуватися, то ваші рослини будуть містити набагато менше нітратів, ніж прийнято.

Завдяки мульчі ви будете отримувати не тільки біогумус, але і створите всі умови для життя і розвитку сінної палички. Це дуже корисний організм, який прекрасно справляється з великою кількістю болячок рослин.

Використання подрібненої трави, дозволить повністю забезпечити ваші рослини азотом і вуглекислим газом. Що стосується інших елементів, то їх в грунті величезна кількість, якого вистачить не на одне десятиліття вирощування овочів.