Угорщина оголосила умови для підтримки України

В Угорщині заявили, що мають три очікування від України після оголошення рішення Венеціанської комісії щодо українського закону про освіту.

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто в понеділок під час перерви на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС в Брюсселі, пише «Європейська правда».

За словами Сійярто, дії України мають повністю відповідати очікуванням ЄС та Венеціанської комісії, зокрема щодо нового закону про освіту, якщо вона серйозно вірить у свої прагнення до євроатлантичної інтеграції.

Глава МЗС Угорщини зазначив, що рішення Венеціанської комісії, опубліковане сьогодні, є «абсолютно однозначним», і викладені в ньому пропозиції не можуть тлумачитися двозначно.

За словами Сійярто, з документа «Венеціанки» зрозуміло, що «правильне рішення» – це внесення змін у суперечливу 7 статтю закону «Про освіту».

Сійярто заявив, що в цьому випадку уряд Угорщини має три очікування від української влади: не обмежувати вже наявні права, вести переговори з національними меншинами в Україні та повністю виконати рекомендації Венеціанської комісії.

«Угорщина не може підтримувати прагнення України у міжнародній політиці до тих пір, поки не відбудуться зміни», – сказав Сійярто, додавши, що сподівається, що такі зміни відбудуться якомога швидше.

Джерело