Українці довіряють Зеленському більше, ніж церкві та волонтерам – опитування

Діяльність президента Володимира Зеленського українці схвалюють значно більше, ніж нового складу Кабінету Міністрів чи Верховної Ради.

Президенту довіряють більше, ніж церкві, медіа та волонтерам.

Повідомляє miysvit.pp.ua, із посиланням на presentnews.biz.ua

Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Оцінка громадянами ситуації в країні та діяльності влади», проведеного Центром Разумкова. Президенту довіряють 79% опитаних, Збройним Силам України 74%, волонтерам 69%, рятувальникам 64%.

Далі іде Нацгвардія, прикордонники, добровольчі батальйони, уряд, Рада, ЗМІ, громадські організації та поліція. Не довіряють найбільше ЗМІ Росії (80% опитаних), судовій системі загалом (72%), місцевим судам (66%), комерційним банкам (65%), політичним партіям (63%), прокуратурі (61%), Верховному Суду (59%), Конституційному Суду України (56%), державному апарату (чиновникам) (55%), Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) (54%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (53%), Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) (52%), Національному банку України (51%), Антикорупційному суду (50%), профспілкам (49%). Позитивно оцінюють діяльність Зеленського 70% респондентів (при 9% — негативно), у той час, як новообраного парламенту — відповідно 50% і 11%.

Новий склад Кабміну має 45% позитивних відгуків і 8% негативних. З-поміж парламентських фракцій найбільшу підтримку респондентів має «Слуга народу» — 50% (11% оцінюють її діяльність негативно). Решта фракцій отримали здебільшого негативні оцінки від опитаних. Діяльність «Європейської солідарності» 59% вважають негативною і лише 14% — позитивною; «Опозиційної платформи — За життя», відповідно, 54% і 17%, «Батьківщини» — 44% і 23%, «Голосу» — 35% і 23%, а депутатської групи «За майбутнє» — 28% і 9%.

Утворення однопартійної більшості фракції «Слуга народу» в Верховній Раді 52% українців сприймають як обставину, яка матиме більше позитивних наслідків для країни. Протилежної думки дотримується 11%, а 23% вважають, що це матиме як плюси, так і мінуси.

Дослідження проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 6 по 11 вересня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих частин Донецької та Луганської областей. Вибірка складається з 2018 осіб і репрезентує доросле населення країни (18+) за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.