Українці Канади звернулась до Зеленського з терміновою вимогою: подробиці

Діаспора Канади просить президента Володимира Зеленського запевнити світ у тому, що незалежність та територіальна цілісність України не підлягають обговоренню.

Про це заявила президент Конгресу українців Канади Олександра Хичій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Багато мешканців України та українців за кордоном дуже стурбовані згодою президента Зеленського на російські умови проведення зустрічі у Нормандському форматі. Президенту варто чітко заявити, що незалежність й територіальна цілісність України не обговорюються”, – сказала Хичій.

Вона закликала президента Володимира Зеленського упевнитися у тому, що вибори у тимчасово окупованих районах Луганської та Донецької областей не проводитимуться доки їх не покинуть російські війська та підтримувані з Москви заколотники, а також доки не буде поновлено контроль України за кордоном із РФ.

Діаспора також закликала президента зберегти курс на євроатлантичну інтеграцію й наполягати на продовженні санкцій проти Росії, доки РФ не поверне Крим й не звільнить Донбас.

Як повідомлялося раніше, Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”. За його словами, вона передбачає схвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Водночас ряд українських партій, активісти та громадські діячі виступили з різкою критикою можливості підписання “формули Штайнмаєра”. Вони вважають, що спочатку має бути виконана безпекова частина Мінських угод. Тобто, виведення військ і контроль над кордоном мають передувати виборам і обговоренню статусу Донбасу.

У середу кілька обласних рад в різних регіонах України підготували заяви про недопущення капітуляції, яку вбачають у реалізації “формули Штайнмаєра”. Мітинги протесту проти реалізації “формули” відбулись й в інших містах України: Львові, Вінниці, Івано-Франківську, Краматорську, Харкові, Маріуполі.