Українців, які ігнорують маски, чекає неприємний “сюрприз” – Кабмін збільшить штрафи за порушення

За порушення карантину посилять покарання

Кількість хворих на Covid-19 в Україні продовжує зростати. У Кабміні ініціювали збільшення штрафів за недотримання маскового режиму у приміщеннях і транспорті. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Зараз штраф становить від 17 тис. до 51 тис. грн.

“Ми плануємо виносити на засідання уряду і Верховної Ради питання посилення адміністративної відповідальності”, – заявив прем’єр Денис Шмигаль.Денис Шмигаль

Карантин в Україні, скріншот: YouTube
Карантин в Україні, скріншот: YouTube

Попри те, що на сьогодні штраф становить від 17 тис. до 51 тис. грн, жорстко майже нікого не карають. Є варіант і кримінальної відповідальності, яка, зокрема, передбачає до восьми років позбавлення волі. Однак, українські суди дуже часто обмежуються попередженням.

Подібні рішення мають свої наслідки — українці розслабилися. Глава МОЗ Максим Степанов зазначив, що послаблення карантину люди сприйняли повним його скасуванням. Наприклад, у Великогаївській ВІДГ Тернопільської області в селах Застав’я, Баворів, Прошова, Дичків зафіксовано спалах коронавірусу, який жителі цих сіл підхопили на святкуванні ювілею місцевого бізнесмена. 

Карантин, скріншот: YouTube
Карантин, скріншот: YouTube

Більш дивна історія трапилася у столиці. Захворіла директор школи №197. І, маючи на руках позитивні результати тесту, вона продовжувала спілкуватися з дітьми і колегами. Крім того, директор відвідувала районне управління освіти, а також спілкувалася з керівниками шести інших шкіл.

У поліції повідомили “Вістям”, що в роботі у них знаходяться 170 кримінальних справ, пов’язаних з вірусом, в тому числі і про умисне зараження. За словами радника глави МВС Івана Варченка, ці справи довго розслідуються, а тому немає вироків. За весь період карантину поліція склала 12500 протоколів, а сплачено 5 млн грн штрафів.

поліція, скріншот: YouTube

Джерело