“Україна готується до земельної реформи…” – Порошенко заявив, що змінять в першу чергу

Перш за все треба наповнити земельний кадастр. Податкова реформа і децентралізація земельного кадастру мають стати підготовкою до проведення земельної реформи в Україні.

Про це сьогодні під час брифінгу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі заявив президент України Петро Порошенко.

“Ми маємо рішуче просуватися вперед і щодо податкової реформи, і щодо прийняття рішень по земельному кадастру, його децентралізації, передачі там, де сформовані громади, громадам. Там, де не сформовані на тимчасовій основі – все рівно в регіони, в районні адміністрації. На сьогоднішній день це буде перша підготовка до земельної реформи”, – сказав Порошенко.

Президент зазначив, що передусім треба наповнити земельний кадастр та прийняти рішення про створення Національного бюро фінансових розслідувань. Разом з тим має бути встановлена заборона на перевірки бізнесу для інших силових органів.

Крім того, зі слів Порошенка, податок на прибуток має бути замінений на податок на виведення капіталу. Нагадаємо, у вересні 2019 року постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман заявив, що Кабінет міністрів України повинен розпочати підготовчу роботу щодо впровадження в країні земельної реформи.

За його словами, основна мета земельної реформи – зміцнення та стабілізація аграрного сектору України.

джерело