Українці можуть забути про Польщу! З’явилася перешкода для заробітчан !

Українці можуть перестати їздити на заробітки в Польщу, так як туди почали масово їхати білоруси

Після того, як українці підкорили Польщу, туди почали їхати білоруси. Раніше вони їздили активно в Росію, але після обвалу рубля стали переходити на більш стабільні валюти і заробітки, передає “Знай.ua”.

З 2015 по 2017 кількість робочих віз до Польщі для білорусів зросла в 7 разів – до 35 тисяч. А люди, які працюють за спрощеним порядком, ще більше. Кількість працівників зросла з 4 тисяч чоловік до 58 тисяч відповідно.

Як і українці, білоруси зазвичай працюють у будівельній галузі та на фермах. Зазвичай в Гданську, Варшаві чи Познані. Жінок з Білорусі ще не багато, але останні прогнози показують, що число їх почне також зростати.

Також відзначено, що молодь з Білорусі теж біжить до Польщі. Вони отримують там кваліфікацію і можуть залишитися. На поточний момент там знаходиться зараз 5 тисяч білоруських студентів.

Польські фінансисти неодноразово відзначали, що трудова міграція з України для них позитивно впливає. Але тут від цього не легше, так як йде демографічна криза і втрати величезної кількості робочої сили. Це є причиною втрати іміджу комфортної країни для проживання і працевлаштування на місці.

Раніше ми писали, що в Україні настала пора для хороших сезонних заробітків. Місцеві роботодавці шукають сумлінних, досвідчених і тих, кому за 40 років. Крім зарплати в 10-12 тисяч гривень вони обіцяють оплачуване проживання та харчування.

28-річний тракторист розповідає, що під Києвом можна отримувати 300-400 гривень всього за годину роботи. Спочатку зробили сестрі операцію, потім придбав собі телефон, а тепер вже планує придбати власну житлову площу. Тракторист впевнений, що краще робота, ніж в Польщі.

Джерело