Українці не вірять своїм вухам! “Спочатку буде суд”- Зеленський з самоrо ранку жорстkо заявив Путіну щодо України

Переможець виборів президента України Володимир Зеленський відреагував на роздачу Росією паспортів на Донбасі.

Відповідний пост з’явився на його сторінці в Facebook . Політик порадив російським властям не витрачати даремно час, “намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ”.

Він також зазначив, що готовий до переговорів з Росією, проте виключно за умови обміну в форматі “всіх на всіх”.

Далі наводимо повний текст без змін:

З приводу заяв президента РФ Володимира Путіна хочу відзначити наступне.

По-перше, я б не радив російським властям даремно витрачати час, намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ. Можливо, і знайдеться той, хто до сих пір знаходиться під впливом пропаганди. Можливо, хтось зробить це заради заробітку або в спробі сховатися від кримінальних розслідувань. Ми навіть можемо надати Володимиру Путіну перелік громадян України, яким найближчим часом стане дуже некомфортно в країні, яку вони цинічно грабували, зловживаючи високими посадами. Нехай Росія знову вирішує, де найбільше їй потрібні такі “професіонали” – в Ростові або Магадані.

Але відмінність України, зокрема, полягає в тому, що ми, українці, маємо в своїй країні свободу слова, і вільні ЗМІ, і інтернет. Тому ми прекрасно знаємо, що насправді надає російський паспорт. Це право бути заарештованим за мирний протест. Це право не мати вільних і конкурентних виборів. Це право взагалі забути про наявність природних прав і свобод людини. Тому не варто розраховувати, що багато українців захочуть стати “новою нафтою”, в яку влада Росії намагаються перетворити власний народ.

Українці – це вільні люди у вільній країні. Незалежною, суверенною і неподільною. Громадянство України – це свобода, гідність і честь. Це те, що ми захистили, і будемо захищати.

Україна не відмовиться від своєї місії служити прикладом демократії для пострадянських країн. І частиною цієї місії стане надання захисту, притулку і українського громадянства всім, хто готовий боротися за свободу. Ми будемо надавати притулок і допомогу всім – всім, хто готовий боротися пліч-о-пліч з нами за нашу і вашу свободу.

Ми будемо надавати українське громадянство представникам всіх народів, які страждають від авторитарних і корумпованих режимів. В першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають найбільше.

Не слід говорити з Україною і українцями мовою погроз, військового і економічного тиску. Це не кращий шлях до припинення вогню і розблокування Мінського процесу.

Я ще раз підкреслюю, що готовий до переговорів. Я сподіваюся, що на найближчій зустрічі в нормандському форматі Росія продемонструє готовність до деескалації. Конкретним підтвердженням цієї готовності повинен стати взаємний обмін нашими громадянами у форматі “всіх на всіх”. Без виключень. З нашого боку ми готові обговорювати нові умови співіснування України і Росії. З розумінням того, що справжня нормалізація відбудеться тільки після повної деокупацію. Як Донбасу, так і Криму. Україна не здається! У всіх сенсах цього слова.

Але я сподіваюся, що в Росії все ж більше прагнуть говорити, ніж стріляти.

Я дійсно не Бог, щоб мої бажання здійснювалися. Але я також пам’ятаю, що всім чиновникам прийде час дати чесну відповідь за свої вчинки саме перед Ним. Ніхто не потрапить відразу в Рай. Спочатку буде Суд.

Для повного та недвозначного розуміння моєї позиції надаю цей текст також російською мовою, щоб нас почули всі.