Українцям заборонили мати «старий» паспорт: Кабмін прийняв важливе рішення, яке торкнеться всіх

Українці більше не зможуть оформити паспорт громадянина України старого зразка

Таке рішення прийняв Кабінет міністрів.

Відповідні зміни внесено до постанови Кабміну “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України”.

Зокрема, з документа виключили пункт, який дозволяв громадянам оформляти паспорт старого зразка до тих пір, поки всі підрозділи міграційної служби не будуть оснащені матеріально-технічними ресурсами для оформлення ID-карток.

За даними Кабміну, на сьогодні всі підрозділи Міграційної служби мають можливості оформляти паспорт нового зразка.

Відзначимо, паспорт без електронного носія, який був оформлений і виданий до 1 листопада 2016 дійсний протягом терміну, на який він виданий.

Як повідомляла раніше Politeka, в рейтингу привабливості паспортів українському документу вдалося за рік поліпшити своє становище на цілих 21 позицію. Так, паспорт громадянина України зайняв 91 місце в рейтингу Nomad Passport Index 2018, який визначає «цінність» громадянства в 199 країнах. Український паспорт розділив 91 місце разом з албанським документом. П’ятірку лідерів очолив Люксембург. Далі йдуть Ірландія, Швейцарія, Португалія і Швеція. За ними слідують Італія, Іспанія, Фінляндія, Данія, Німеччина та Нова Зеландія.

Нагадаємо, як повідомляла раніше Politeka 20 березня глава МЗС Павло Клімкін повідомив, що Україна і Катар підписали угоду про введення безвізового режиму. Угода передбачає, що українці і громадяни Катару, які користуються діючими проїзними документами, можуть в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території держави іншої Договірної Сторони протягом терміну, що не перевищує 90 днів протягом 180 днів.

Напередодні, 18 березня, президент України Петро Порошенко заявив, що Україну включив в перелік держав, громадянам яких візи оформляються в міжнародному аеропорту або в електронному вигляді Кувейт.

У Державній прикордонній службі України заявили, що кількість українців, які виїжджають до Європи щодо безвізового режиму, різко скорочується.

Джерело: Українські новини