Ульяна Супрун: “Деякі народні депутати блискавично реагують на рішення, що стосуються здоров’я. Щоправда, тільки їхнього здоров’я! Ми готові витягати палки з коліс”

Деякі народні депутати блискавично реагують на рішення, що стосуються здоров’я. Щоправда, тільки їхнього здоров’я.

Тиждень тому ми розповіли про співпрацю зі створення єдиного медичного простору, яка триває в рамках підготовки програми медичних гарантій.
Всі відомчі медзаклади, як лікарні для залізничників, чорнобильців чи держслужбовців, мають стати відкритими для всіх громадян.

Будь-який пацієнт зможе потрапити у будь-який медзаклад за направленням сімейного лікаря. Зокрема у той, де лікуються депутати. Зокрема до лікарні Феофанія.

Одразу отримали реакцію від народних обранців. У Верховній Раді вже зареєстровано законопроект, який має на меті зробити такі заклади як Феофанія недосяжними до трансформації системи охорони здоров’я.

Ініціатори законопроекту пропонують залишити для медзакладів Державного управління справами та Національної академії медичних наук все без змін — щоб вони і надалі фінансувалася за окремою статтею видатків бюджету й надавали медичні послуги лише для “своїх”.

Тобто не переходили на принцип фінансування “гроші за пацієнтом”, не надавали послуги для всіх громадян, які захочуть там лікуватися, а й надалі існували як окремий острів, куди потрапити можуть тільки обрані.

Законопроект подали члени фракцій БПП, Народного фронту, Батьківщини та групи Воля народу: http://tiny.cc/bj4l5y

Шкода, що право громадян на доступ до лікування, необхідно відстоювати перед людьми, які мали б його захищати. Звісно, ми готові витягати палки з коліс і цей проект — не виключення. Долучайтеся! Поширюйте цю інформацію та допомагайте відстоювати зміни.

Українські медзаклади мають працювати в єдиному медичному просторі, коли всі лікарні однаково доступні для кожного громадянина.

Будь-які виключення, що пропонують запровадити на цьому шляху, суперечать ідеї трансформації системи охорони здоров’я — пацієнт в центрі уваги. Не депутат, міністр чи президент. А кожен громадянин, як платник податків, має право обирати державний, комунальний чи приватний медзаклад, в якому він хоче лікуватися.

Джерело