В МИКОЛАЄВІ BБUTO ВІДОМОГО УКРАЇНСЬКОГО ВЧЕНОГО І ПАТРІОТА

У Миколаєві, в суботу, 1 серпня, знайшли вбитим відомого вченого, дослідника Голодомору, професора університету імені Василя Сухомлинського Миколу Шитюка.

Як повідомило місцеве видання “Новости-N” з посиланням на джерело в прокуратурі, в квартирі багатоповерхового будинку Миколаєва на перетині проспекту Центрального і 3-й Слобідській знайшли тіло людини з ознаками насильницької смерті.

Тіло чоловіка з ножовими пораненнями виявили в квартирі на першому поверсі – житлове приміщення здавали в оренду. У поліції заявили, що “встановлюють всі обставини події та осіб, причетних до скоєння злочину”.

Розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 115 КК України “умисне вбивство”, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 15 років. Пізніше видання повідомило, що вбитий – відомий вчений Микола Шитюк. На місці події працювали слідчо-оперативна група, експерти та кінологи. Після проведення всіх оперативно-слідчих дій тіло вбитого відправили на судово-медичну експертизу.

Коментуючи інформацію про смерть Шитюка, голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко заявив про можливий “російський слід”.

Микола Шитюк – академік Української академії історичних наук, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.

З 2008 року очолював Навчально-науковий інститут історії та права Миколаївського національного уініверсітету імені Василя Сухомлинського.

Серед основних робіт: “Голод-геноцид 1932-1933 рр. На території Миколаївщини: погляди істориків, очевидців, архівні матеріали” і “Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Миколаївська область”.

джерело