В ООН передали слідству копію листа Януковича до Путіна

Прокурор Головної військової прокуратури України Руслан Кравченко повідомив, що слідчі отримали офіційним шляхом від секретаріату ООН фотокопію листа екс-президента Віктора Януковича на адресу президента Росії Володимира Путіна від 1 березня 2014 року зі проханням використовувати Збройні сили РФ на території України.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Слідчі під час службового відрядження в Нью-Йорк через представництво України в ООН шляхом запиту отримали від секретаріату ООН супровідним листом з гербовою печаткою фотокопії звернення Чуркіна про визнання офіційним документом листи Януковича президенту РФ, а також фотокопію самого листа Януковича Путіну. І цей документ приєднаний до матеріалів кримінального провадження», — сказав він.

Кравченко зазначив, що сторона звинувачення отримала чотири листи від Міністерства закордонних справ України про отримані дані фотокопій документів, які колишній постпред РФ в ООН Чуркін представив 3 березня 2014 року і які були визнані офіційними документами ООН.

«Перша копія, яку ми отримали від МЗС України, це текст листа Януковича Путіну, який був відправлений секретаріатом ООН кожному члену Ради безпеки ООН, а також постійного представника України при ООН», — розповів він.

Прокурор зазначив, що колишній постпред України при ООН Юрій Сергєєв тоді направив запит для з’ясування, що саме Чуркін приєднав до свого звернення.

«І Сергєєв отримав фотокопію звернення Чуркіна про визнання цього листа Януковича офіційним документом ООН», — підкреслив Кравченко.

Раніше у справі про державну зраду Януковича допитали екс-главу МЗС Андрія Дещицю, а також міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Також суд у справі Януковича допитав чотирьох охоронців екс-президента.

У грудні минулого року суд ухвалив рішення про виклик на допит президента Петра Порошенка та інших високопосадовців як свідків у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича.

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями колишньому президентові загрожує до 15 років ув’язнення.

 

Джерело