В УКРАЇНІ БУДУТЬ ВАКЦИНУВАТИ ДІТЕЙ ВІД ЩЕ ОДНІЄЇ ХВОРОБИ

Вакцинація відбуватиметься тричі: перші два щеплення – у перший рік життя і третє щеплення – у другий рік життя.

Від 2022 року до Національного календаря щеплень включать вакцинацію проти пневмококової інфекції.

Про це повідомив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров`я і головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає УНІАН. 

”Незважаючи на пандемію, ми робимо всі заходи для додаткового розширення Календаря щеплень і розширення переліку інфекційних хвороб, від яких можемо і повинні захищатися шляхом імунопрофілактики”, – сказав Ляшко.

У червні Національна технічна група експертів з імунопрофілактики рекомендувала МОЗ включити до Національного календаря щеплень вакцину проти пневмококової інфекції.

31 липня штаб Міністерства розглянув цю пропозицію, а також звернення Глобального вакцинного альянсу до України про те, що вона може отримати вакцину проти пневмококової інфекції за спеціальною ціною. Штаб рекомендував  включити в Національний календар щеплень від 2022 року вакцину проти пневмококової інфекції.

Така вакцинація відбуватиметься тричі: перші два щеплення – у перший рік життя і третє щеплення – у другий рік життя.

”Ми визначили вікову групу, ми визначили коефіцієнт охоплення. І наразі будемо проводити перемовини з Міністерством фінансів України для того, щоб включити в Державний бюджет 2020 року кошти для закупівлі вакцини, яка буде включена до Національного календаря щеплень. І розпочнемо вакцинувати, починаючи з січня 2022 року”, – додав Ляшко.

Нагадаємо, в Україні через запроваджений карантин на 20-40% знизився показник проведення щеплень та вакцинації у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. 

ВІДЕО Вакцинація важлива – медики переконують, що не варто відміняти планові щеплення під час карантину

Вакцинуватись під час карантину – треба і можна! Це наполеглива рекомендація і Всесвітньої організації охорони здоров’я,  українських інфекціоністів та лікарських товариств. Напередодні з’явилось роз’яснення і від МОЗу. Та попри те, що щеплення на час коронавірусу не забороняли – зробити їх не так просто. Більше про коронавірус в Україні