В Україні є ще один Крим, про який Ви точно не знали (ФОТО)

Півострів, який своїми обрисами нагадує Кримський, розташований від нього за якихось 60 км. Це Херсонщина. Селище Хорли.

Повідомляє replika.in.ua

-Все, їду в Хорли! – Куди? – Здивовано запитували усі, з ким я ділилася планами на відпочинок. Я й сама дізналася про нього кілька місяців тому.

-Дівчатка, якщо хочете казково відпочити в унікальному місці серед дикої природи, їдьте в Хорли.- порадила подруга Жанна.

Підстав їй не вірити в мене не було. Тож було вирішено: їдем в Хорли. Потяг Львів-Херсон. 18 годин дороги позаду. Щоб дістатися до Хорлів, потрібно перебратися на автостанцію (кілька зупинок громадським транспортом).

Автобус Херсон-Хорли вирушає щогодини. Три години дороги – і ви в раю. Головне не проспати того моменту, коли автобус в’їжджає у селище тонкою смугою суходолу, яка з’єднає півострів з материком. Тут не узбіччя, а узбережжя. І якщо обабіч звичайних не морських сіл пасуться корови чи коні, то тут – білі лебеді, чаплі та чайки. Ще сто з лишком років назад, це був безлюдний острів. Насипати перешийок, аби закласти місто і порт, вирішила баронеса Софія Фальц-Фейн. Порт Хорли, який ніколи не замерзав, колись був відомий на увесь світ. Тепер же ж тут екологічно чиста зона. А концентрація йоду в повітрі – найвища на усьому чорноморському узбережжі. Пам’ятаєте дороговкази у казках: «Направо підеш – долю знайдеш, наліво підеш -…» Так ось тут варто поставити такий : «В який бік не підеш, – все одно до моря дійдеш». І це не жарт. Бо межа селища проходить якраз морем.

Море і пляж.


Кілька сотень метрів – це обладнаний пляж. Є тут увесь необхідний реманент, а сам пісочок щоранку чистять. Розміститися тут є де – пляжі доволі широкі. Море тут мілке, дуже солоне і просто кишить медузами. Щоправда з цим також дають раду. Добрячий шмат моря обгородили сітками, тож ці морські істоти туди не потрапляють. Якщо пройтися далі узбережжям, починаються дикі пляжі. Там вже можна надибати наметові містечка охочих відпочити «дикунами». У цьому місці – море з секретом. Якщо зайти у воду на кілька метрів від берега і розгребти верхній шар піску та мулу, можна добути блакитну глину. Кажуть вона помічна не тільки в косметології, а й лікує різні недуги. Її тут навіть заготовляють: невеликі кульки сушать на сонці і забирають додому.

джерело