Варто знати! Названі прилади, які обов’язково потрібно вимикати з розетки!

Експерт з пожежної безпеки Денис фон Мекк розповів АіФ.ru, які прилади краще вимикати з розетки.

Як уточнив фахівець, многая сучасна техніка, призначена для використання в цілодобовому режимі – це холодильники, роутери, кондиціонери та подібні прилади. Для того, щоб зрозуміти походить прилад для такого використання, варто скористатися правилами безпеки, які прописані в інструкції. Правда, збої можуть бути в будь-якій техніці.

Спеціаліст повідомляє, що небезпеку можуть представляти старі прилади.

«Якщо холодильник старий, його краще розморожувати і відключати, їдучи у відпустку. Якщо він 50-х років, слід задуматися, бо тоді електроприлади були небезпечними. Однією з частих причин загоряння в квартирах були холодильники і телевізори. Але якщо це сучасна техніка, їй не більше 20 років, відключати її не обов’язково », – пояснює фон Мекк.

Крім того, на безпеку може вплинути обстановка в приміщенні. У курній кімнаті ризик займання і поширення пожежі набагато вище, ніж в прибраній. Вплинути на це може висока температура в квартирі, деяка техніка може перегрітися і дати збій.

Експерт рекомендує користуватися сертифікованими зарядними пристроями. Сам телефон, що знаходиться на зарядці, теж несе небезпеку. Тому, його краще класти на найменш пожежонебезпечну поверхню: скляний столик, паркет або кахельну плитку.

Джерело