Вчений-педіатр пояснив на пальцях, до скількох років діти повинні спати з батьками

Тема сну дітей в ліжку дорослих традиційно викликає безліч питань. Деякі батьки стверджують, що він допомагає їм зблизитися з дитиною.

Інші не вважають за потрібне спільний сон, щоб малюк не звикав і не боявся спати один. Треті навіть не допускають думки про це, тому що, на їхню думку, це може бути небезпечно.

ТИПОВІ ДІВЧАТА в TELEGRAM – не пропусти найцікавіше

Ось що з цього приводу думають педіатри.

Переваги і недоліки спільного сну

  1. Зручність і встановлення міцного психологічного зв’язку. Під час спільного сну мама знаходиться поруч біля малюка, можна погладити і заспокоїти дитину.
  2. Не гігієнічно. У кожної людини своя мікрофлора. І, коли малюк знаходиться в спільному ліжку, він може отримати нетипову для нього мікрофлору, а може бути, десь навіть і небезпечну.
  3. Небезпечно. Коли людина спить, вона перевертається. Мамам здається, що вони контролюють процес. Але іноді вони дуже сильно втомлюються, можуть провалитися в глибокий сон, повернутися, і в підсумку може статися трагедія.
  4. Відсутність самостійності. Чим менше дитина буде перебувати в батьківському ліжку, тим більше вона буде самостійною.

До якого віку діти повинні спати з мамою

Якщо ви все-таки вирішили спати разом з маленькою дитиною, напевно вас цікавить, коли час переселяти дитину в своє ліжко.

Вчений-педіатр Нільс Бергман стверджує, що не потрібно поспішати переселяти дитину в своє ліжко. Він стверджує, що діти, які під час сну притискаються до матері, встановлюють з нею більш тісний зв’язок і добре висипаються. А ось раннє переселення може негативно вплинути на розвиток дитячого мозку. У підсумку це може позначитися на поведінці дитини в майбутньому.

Дослідник Бергман вивчав поведінку 16 дітей. Тільки 6 з них спали спокійно окремо від батьків. У решти переривався циклу сну, а також діти відчували більший стрес. За словами лікаря, це ускладнює побудову відносин в дорослому житті.

Висновок пан Бергман зробив такий: діти повинні спати з батьками до трьох років.

джерело