Вчимося правильно прищеплювати дерева для багатого врожаю. Метод, перевірений роками!

Щеплення за кору називається метод, коли до зрілої яблуні прищеплюють один або кілька інших сортів, для більшої врожайності і стійкості до хвороб або холоду.

Про це пише годинник, за матеріалами Школа Життя

Для цього необхідно спиляти більшу частину основних гілок рослини, а потім, вже, до них прищеплювати гілки. Відстань від стовбура має бути від 70 сантиметрів до 1 метра.

Обрізати повністю всі основні гілки не можна. Вони повинні виконувати свою функцію – «тягнути сік», в зворотньому випадку яблуня загине.

Місце зрізу потрібно обов’язково зачистити, щоб воно швидше зажило. Для цього використовують спеціальний садовий або прищеплювальний ножі.

Надріз робиться на корі гілки вертикально, його довжина – від 4 до 6 сантиметрів. Лезом ножа Ви повинні впертися в деревину.

За допомогою зворотньої сторони ножа, обережно відділяємо і розсовуємо кору підщепи. Це необхідно для легкості входу прищепного держака.

Для тих, хто не знає, що таке підщепа, пояснюємо – це частина стебла до місця самого щеплення і коренева система.

На держаку робите косий зріз, завдовжки не більш 4 діаметра самого держака.

Загострюємо його з іншого боку, щоб він легко міг зайти за кору.

Далі, держак нового сорту, вставляємо за кору підщепи, таким чином, щоб 1-2 мм зрізу були над місцем спилювання.

Щеплення обмотуємо плівкою, шпагатом або звичайною ізоляційною стрічкою, тільки липкою стороною наверх. Якщо Ви використовували шпагат, то наступним кроком у Вас буде змастити садовим варом верхні зрізи, поздовжні розрізи і поверхню спила. Це потрібно для того, щоб не засохли місця щеплень.

Вчимося правильно прищеплювати дерева для багатого врожаю. Метод, перевірений роками!

Використовуючи такий метод, на гілці найчастіше розміщують від 2 до 4 держака, щоб місце зрізу рівномірно заростало. Після 2-3 років залишають тільки найбільш розвинений, щоб вирослі щеплення не заважали один одному.