Весняний призов-2019 скоро почнеться: кого заберуть до армії

В Україні скоро почнеться весняна кампанія призову на строкову службу. Стартує вона з 1 квітня і військкоматам чекає важка робота. Про це повідомляє Politeka.

Відомо, що в минулому році військкоматам не вдалося виконати план весняного призову на військову службу. При цьому восени змогли впоратися і виконати план у повному обсязі. Однак і навесні чекає чимало роботи.

Існує два способи покарання за ухилення від призову на службу. Перший – адміністративний, а другий – кримінальний. Дані заходи передбачені законодавством.

За неявку передбачено штрафи у розмірі від 89 до 255 гривень, а кримінальна відповідальність – строком від 2 до 5 років, хоча зазвичай суди дають “умовно”.

Київська міська державна адміністрація оприлюднила розпорядження із закликом до поліції забезпечити сприяння військовим комісаріатам у пошуку призовників, що ухиляються.

Наголошується, що військкоматам дійсно потрібно сприяння. Так, військовий комісар Києва пояснив, що в столиці від служби ухиляються майже 30 тисяч осіб, а 80% призовників просто ігнорують виклики у військкомати. В комісаріатах обурені тим, що за неявку встановлено надто низькі штрафи.

У той же час, керівництво комісаріатів отримало план по призову юнаків, і його потрібно виконати під страхом звільнення.

При цьому юнаків призовного віку планують затримувати в готелях, нічних клубах і гуртожитках. Відзначається, що простіше працювати в селах, адже сільради можуть вказати, хто де живе або може ховатися. У військових комісаріатах підкреслюють, що методи їх роботи законні.

Нагадаємо, український герой став серцем Донбасу – “під нами горіла земля, хотілося кричати”.