“Відмички і навіть шкарпетки”: Стало відомо, яке майно боржників по аліментах тепер продають

На знаменитій системі електронних торгів конфіскованим майном СЕТАМ стали з’являтися лоти боржників по аліментах, товари з Криму, відмички і навіть шкарпетки. Почім купити нестандартний конфіскат, дізнавалися журналісти “Сегодня”, передає Корупція.Інфо

Аліменти
Нагадаємо, вже майже два місяці в Україні діють посилені заходи стосовно аліментників-боржників— на початку лютого запрацював закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. За цей час CETAM почав поповнюватися вилученим у них майном.

“Это автомобиль, земельный участок и половина квартиры. Эти лоты только выставлены, торги по ним еще не состоялись”, — рассказали “Сегодня” в пресс-службе CETAM.

Гендиректор системи Віктор Вишнів розповів нам, що лотів з “аліментним” минулим стане в рази більше.

“Число таких лотов может сильно увеличится, потому как начали работать специальные мобильные группы. Они работают над вопросами взыскания долгов, если на должника не подействовало предупреждение”, — говорит Вишнев.

“Перли” і Крим
За словами співробітників CETAM, серед вилученого майна найбільше автомобілів і нерухомості, як найбільш ліквідних. Але не рідкістю є і всілякі дрібниці за ціною до 100 гривень.

Наприклад, з січня в Харківській області намагаються продати пару шкарпеток 45 розміру і чоловічу в’язану шапку за 32,5 грн. А ось з міста Малин Житомирської області на аукціон були виставлені половина флакона туалетної води для чоловіків, жіночі колготки, шкарпетки і невеликий ліхтарик за 86 грн. Незважаючи на те, що часто в лотах об’єднані різні речі (бувають десятки і сотні позицій), такий незвичайний товар купують і нерідко.

“Есть покупатели, которые выкупают изъятый бисер, ткани. То есть, купив те или иные лоты, покупатель после этого собирает свой товар воедино”, — рассказал нам Вишнев.

Крім того, є на СЕТАМі і товари з Криму. За словами Вишнього, після того, як на державному рівні було прийнято рішення не пускати в Крим товари, то лише в перші дні було затримано близько 20 фур з різними матеріальними цінностями.

“Були заарештовані і книги, і взуття, і одяг. Практично на все це знайшлися клієнти, зараз вже розпродаються залишки, – каже Вишньов. – Якщо ж говорити про курйозні лоти, то у нас був і “набір юного злодюжки”: рукавички, лом і набір відмичок. Були виставлені на торги дві живі ялинки в незадовільному стані “.

Нагадаємо, щоб стати учасником аукціону, потрібно зареєструватися на сайті www.setam.net.ua і слідувати підказкам на екрані. Після того, як заявка на реєстрацію буде схвалена, для участі в будь-якому аукціоні потрібно буде заплатити гарантійні 5% від вартості лота. Якщо перемогти не вдалося, гроші повертаються.

Безкоштовно віддадуть лише юрособам
Днями в ЗМІ з’явилася інформація, що тепер на держаукціоні можна безкоштовно отримати нерозмитнені автомобілі, сплативши за них всі податки і збори. У прес-службі CETAM “Сегодня” відповіли, що це не зовсім так:

“На самом деле в бесплатное пользование имущество может быть передано лишь юрлицам: в зону боев на Донбассе, детским домам и прочим учреждениям”.