ВІЙСЬКОВІ КУРСАНТИ В ЖИТОМИРІ ВІДМОВИЛИСЬ СТАТИ ПІД ЧЕРВОНІ ПРАПОРИ

У День скорботи і пам’яті, присвячений початку Другої світової війни в СРСР, курсанти військового інституту відмовилися стати поруч з людьми з червоними прапорами і покинули захід. Інцидент стався 22 червня в Житомирі, як передає місцевий телеканал СК1, де військових курсантів залучили до участі у міських заходах, присвячених Дня скорботи і пам’яті жертв війни в Україні.

Курсанти разом з військовим оркестром прибули до місцевого меморіалу жертв боротьби з фашизмом і побачили там групу людей з радянськими прапорами. Ще до початку заходу військові повернулися в автобус і поїхали. Довелося міняти заздалегідь обумовлений план і проводити захід без них. Як вважає начальник відділу комунікації ГУ ПП в Житомирській області Алла Ващенко, військові були не праві, тому що на прапорах були зашиті заборонені зараз в Україні знаки серпа і молота. А червоні прапори ніхто не забороняв. З ними дозволено виходити як на 9 травня, так і 22 червня. І на всі інші свята. Головне, щоб не було символів.

А ось заступник начальника Житомирського військового інституту імені С.П. Королева з морально-психологічного забезпечення Володимир Наконечний вважає інакше. Присутність військових поруч з цими прапорами могла привести до провокацій. “На цьому заході мав місце факт пропаганди комуністичної символіки. Як військовослужбовці ми не беремо участі в заходах під час яких не дотримуються вимоги законодавства України. Командування інституту цілеспрямовано дотримується виховання особового складу курсантів, всього особового складу на українському національно-патріотичних символах”, – сказав він .

Джерело