Влада планирует скасуваті пільгові 100 кВт-год для населення. З бідних по нітці, олігархові – нова «сорочка Brioni»

Одне з найбільш соціально токсичних рішень, яке може бути прийняте нинішньою владою.

При чому навіть не в плані фінансових витрат для суспільства, а як маркер і своєрідний символ, який краще будь-яких слів характеризує систему пріоритетів.

На тлі скорочення атомної генерації та зростання теплової, потрібно терміново знайти компенсатори дефіциту оборотних коштів на енергоринку, щоб забезпечувати підвищений тариф.

І їх знайшли – з 01 жовтня планується скасування пільгових 100 кВт-год для населення. Проект рішення регулятора нібито вже підготовлений.

Тобто не для великих побутових споживачів, які замки ілюмінують, тариф підвищують, а для людей, що використовують сотню кіловат в місяць, простими словами для пенсіонерів і найбільш бідних домогосподарств, які лампочки в люстрах викручують для економії і для яких зайві 40-50 гривень великі гроші!

Жахливо, що в період кризи, коли потрібно посилювати соціальний захист, дотувати закупівлі мінімально необхідних енергоресурсів, влада шлях поки теоретично, але розглядає рішення, спрямовані на руйнування цієї самої захисту.

Навіть обговорення таких пропозицій блюзнірство.

Хоча і прибутково: скасування пільгового тарифу – це 12 млрд. Грн. плюс в общак енергоринку.

Ще ніколи принцип «з бідних по нитці, олігархові – нова« сорочка Brioni », не з’являвся так« опукло ».

Чомусь згадався Еквадор, скасування субсидій на покупку палива для населення восени минулого року, теж ніби «невеликі» гроші, але тисячі людей з усієї країни просто «зайшли» в столицю. А уряд – «вийшло».

Олексій Кущ