ВОВК про тарифи: Ви і так платите у 6 разів менше, ніж у Європі

За словами глави НКРЕКП, тарифи для населення на даний момент не переглядаються Незважаючи на зростання оптової ринкової ціни електроенергії, тарифи для населення не зміняться.

Про це в ході засідання Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), присвяченого утвердженню оптової ринкової ціни вугілля на 2018 рік, заявив голова комісії Дмитро Вовк, повідомляє «Обореватель». Сообщает ukr-biz.net.ua

Крім того, в Україні сьогодні встановлені найнижчі в Європі тарифи на електроенергію для населення і промисловості. За словами глави НКРЕКП, тарифи для населення на даний момент не переглядаються. Однак вони нижче європейських в 6 разів. «У Європі середній рівень тарифів для населення становить 20 центів, з 28 країн Європи. При поточному курсі євро і згідно з даними Національного банку курс євро становить 33,24. Тому тариф відповідає 6,78 гривень з усіма податками, що майже в 6 разів вище, ніж тариф в Україні.

За тарифами для непобутових або промислових споживачів… Навіть якщо розглядати питання оптової ринкової ціни та тарифів для промисловості, середній рівень для споживачів 1 класу в Європі становить 3 гривні 80 копійок, що значно вище, ніж в Україні, де середній рівень до 2 грн. Тому на сьогоднішній день тарифи як для населення, так і промисловості залишаються найнижчими», — підкреслив Вовк.

Відзначимо, 28 грудня 2017 року Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), затвердила з 1 січня 2018 року оптово ринкову ціну (ОРЦ) на електроенергію на рівні 1561,99 грн/МВт-год (без ПДВ) з розбивкою по кварталах: І квартал — 1 495,46 грн за 1 МВт-год, II — IV квартали — 1 586,69 грн за 1 МВт-год. Тариф Енергоатому виріс на 15%, тарифи для компаній альтернативної енергетики — на 16%, ТЕС — на 16% і ТЕЦ на 14%.

Індикативна ціна вугілля, яка визначена на підставі середньої ринкової ціни на європейському ринку за період грудень 2016 року — листопад 2017 року, становить 90,05 дол/тонна, що нижче поточних котирувань на міжнародних ринках.