Все до копійки! Соціальну допомогу доведеться повертати: кому з українців не пощастить?

В Україні після перевірки всіх, хто незаконно отримував субсидію, зобов’яжуть повернути її в Державний бюджет.

У постанові Кабміну сказано, що повернути субсидію потрібно добровільно. А якщо цього не станеться, то через суд. Правда, стягнути гроші за допомогою суду вкрай складно. Виконавча служба працює неефективно, відсоток виконаних рішень суду невисокий. Тому в гіршому разі суд зобов’яже виплачувати частину зарплати або виконавець спробує потрапити в квартиру і через “зайву” субсидію заарештувати і продати на аукціоні майно.

Ще один варіант, за якого доведеться повернути вже виділені гроші – якщо ви отримували безготівкову субсидію і не використовували її повністю.

“Після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії, яка надавалася не в грошовій формі, повертається керуючим, об’єднанням, виконавцем комунальних послуг до Державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку”, – йдеться в постанові Кабміну.

Хто не отримує субсидію:

будинок площею від 200 кв. м, або квартира від 120 кв. м;
машина віком до 5 років;
ті, хто зробив покупку на суму від 50 тис. грн;
ті, хто останнім часом не платив ЄСВ і не перебував на обліку в Центрі зайнятості.
Кілька днів тому Кабінет Міністрів прийняв рішення дозволити отримувати знижку не тільки через Ощадбанк, а й через інші банки. Це швидше технічне рішення дасть змогу порушити наявну монополію. Наприклад, бюджет на субсидії становить близько 50-55 млрд грн. Комісія банку – 0,7%. Якщо за допомогою “Ощад” перевести українцям 30 млрд грн, то державна установа отримає 210 млн.

Очікується, що мова йде про банки, яким Міністерство фінансів дозволило виплачувати пенсії для українців. До цього переліку входять 38 фінустанов.

І чим багатший субсидіант, тим менша ця “частина”. Отже, формула розрахунку субсидій не змінювалася і, як заявляють в Кабміні, залишиться в такому вигляді і в майбутньому. Сукупний дохід сім’ї ділять на кількість людей. Після отриману суму ділять на 2, на прожитковий мінімум і множать на 15%.ЧИТАЙТЕ:

Наприклад, якщо сім’я з трьох осіб має сукупний дохід в 10 тис. грн, розмір її субсидії порахують так: 3333 х 15% / (2 х тисяча вісімсот п’ятдесят три). В підсумку отримаємо 0,134. Цю цифру необхідно помножити на сукупний дохід сім’ї. 10 000 х 0,134 = 1349 грн. Отже, сім’я сама може платити за комуналку 1349 грн. Якщо в платіжках приходить більша сума, то все інше покриє держава. Припустимо, що в сумі комуналка для такої сім’ї обходиться в межах соціальних нормативів рівно в 2500 грн. 1349 грн повинні заплатити самі, а решту 1151 грн виділять з бюджету.

Але при цьому, якщо витратити менше від нормативу і, наприклад, загальна сума в платіжках становитиме вже 2200 грн, з бюджету прийдуть всі ті ж 1151 грн. А сім’я зможе замість 1349 грн витратити всього 1049 грн (2200 – тисяча сто п’ятдесят одна).

Джерело:https://korupciya.com/