“Все почалось з нагноєння”: Дівчина місяць лікувалась після манікюру

Киянка місяць лікувалась після манікюру в експрес-салоні, передає Корупція.Інфо

Салони краси можуть бути небезпечними. Журналісти разом з представниками Союзу споживачів перевірили столичних майстрів манікюру на предмет гігієни.

Результат вражає: нехтують санітарними нормами всі! На що звертати увагу, щоб не підхопити інфекцію?

Ця жінка соромиться спілкуватися на камеру. Нещодавно їй зробили манікюр в одній зі столичних експрес-майстерень. Але замість краси на нігтях вона отримала інфекцію.

“Після того, як я там зробила манікюр, у мене пішло загноєння, після одного уколу ножицями”, – говорить вона.

Дівчина лікувалась місяць і витратила понад півтори тисячі гривень. Тепер, перш ніж почати процедури, перевіряє всі умови стерилізації. Наслідки могли бути значно гіршими, каже інфекціоніст Юрій Жигарев, адже клієнтка могла заразитися вірусом гепатиту Б, який стійкий навіть до стерилізації і не знищується при ста градусах.

“Завжди є мікротравма, навіть якщо немає крові, немає явного порізу, все одно це маленькі пошкодження шкіри, через які інфекція може проникнути”, – говорить Юрій Жигарев, інфекціоніст.

Разом з представником Союзу споживачів йдемо перевіряти столичні салони краси. Перший – “експрес манікюр”. За словами майстра, інструменти обробляє двічі, 20 хвилин в розчині і 5 секунд в сухожарі.

Промивають інструмент водою з пляшок – водопроводу тут немає. Як і медичної книжки майстра і сертифіката на дезінфекційний розчин.
“Під замком зачинені, не у нас документи, природно, не у майстрів”, – говорить Ірина Давиденко, майстер манікюру.

Інструменти лежать на рушнику сумнівної чистоти.

В іншому салоні є проточна вода, а інструменти зберігають в сухожарі, проте медичної книжки майстриня також показати не може.

 

“Зараз із собою немає в салоні, але вона є”, – говорить Олена Шорохова, майстер манікюру.

Це вже третій вуличний салон краси. Медкнижка у працівниці є, але експерт вважає її підробленою. Після рейду наш експерт підсумував: повністю вимоги безпеки не дотримуються в жодному із салонів.