Всього 4 підгодівлі за сезон і ваша полуниця буде рясно плодоносити

Щоб полуниця на вашій грядці рясно плодоносила, потрібно своєчасно і правильно за нею доглядати. У цій статті хочемо поділитися з вами чотирьма підгодівлями полуниці, за допомогою яких ваша полуниця буде гарно плодоносити.

Смачна ароматна полуниця – прикраса будь-якої ділянки. Сьогодні важко собі уявити дачу, на якій не росла б ця прекрасна ягода. Але щоб полуниця добре плодоносила і радувала господарів багатим урожаєм кожен рік, потрібно знати, як і чим її правильно удобрювати. До того ж не можна обійтися без мульчування і періодичного зрошення.

Графік підгодівлі полуниці

Брак поживних речовин завжди позначається на рослинах погано. Полуниця не є винятком. Якщо культура недоотримає харчування, вона буде гірше рости і дасть набагато менше врожаю.

Щоб запобігти голодуванню полуниці, необхідно підгодувати її 4 рази за сезон.

Перша підгодівля

Перший раз рослину підгодовують тоді, коли починає рости молоде листя.

У відрі об’ємом 10 літрів розчиняють 1 чайну ложку сечовини. Цим розчином полуницю поливають біля самого коріння. 1 відра досить для поливу на 1 квадратний метр.

Замітка!

Таке добриво сприяє найкращому росту зеленої маси. Отже, випустивши достатню кількість здорових листя, рослина зможе повноцінно і правильно фотосинтезувати.

Крім того, досвідчені городники відзначають, що цим способом можна повернути до життя полуничні розетки, які сильно постраждали взимку.

Коли полуниця зацвіте

Як тільки на кістках з’являться квіти, настане час для другого внесення підгодівлі.

У відрі чистої відстояної води розчиняють 1 столову ложку нітрофоски. Потім поливають цією речовиною полуничні грядки. На 1 квадратний метр насаджень необхідно приготувати 1 відро розчину.

До освіти ягід

Через тиждень після другого внесення добрив підгодівлю можна повторити, але на цей раз розчин повинен бути іншим.

На 1 відро води береться щіпка борної кислоти і щіпка мідного купоросу, також додаємо 30 крапель звичайного аптечного йоду. Всім цим гарненько поливаємо кущики так, щоб розчин потрапляв і на листя, і на землю. Після обробки рекомендується також грунт між кущами присипати попілом.

Крім харчування, цей метод дасть рослинам захист від докучливих шкідників.

Після збору ягід

Не варто думати, що, коли полуниця зібрана з кущів, про рослину можна забути до наступного сезону. Інакше можна залишитися без врожаю.

Після того як ягоди будуть зняті з кущів, необхідно провести 4-ю підгодівлю. Добриво готується з 2 столових ложок суперфосфату і 1 склянки деревної золи. Все це змішується і розчиняється в відрі води.

Даним розчином потрібно рясно полити полуничні грядки.

Що ще потрібно знати

Квіткові бруньки на наступний сезон полуниця закладає в середині літа. Тому в корені невірно припиняти полив культури після збору врожаю. Але і занадто перезволожувати грунт не варто, це призведе до загнивання корінців і спровокує розвиток хвороб. Одного поливу в тиждень достатньо.

Зрошувати культуру краще рано вранці або ввечері, коли промені сонця не зможуть зашкодити рослині. На 1 кущ необхідно вилити до 0,7 літрів рідини. Найкраще при цьому використовувати крапельну систему зрошення.

Якщо планується щорічно отримувати багатий урожай, то слід подбати і про мульчированння. Воно дозволить не тільки підтримувати грунт вологим, але і позбавить грядки від бур’янів. Плюс до всього ягоди завжди будуть чистими.

Перед мульчуванням грунт потрібно добре розпушити і удобрити. Мульчею можуть служити солома, компост упереміш з торфом, скошена трава, картон, хвоя.

Якщо правильно піклуватися про насадження, вчасно поливати й удобрювати їх, мульчувати, то рослини вдячно відгукнуться на це рясним врожаєм солодких ароматних ягід.

Бажаємо всім щедрих урожаїв!