Встановлення будинкових лічильників по-новому: що необхідно знати простим українцям

Мінрегіон врегулював процедуру оснащення будівель вузлами комерційного обліку (лічильниками). Даний наказ від 9 серпня №206 набрав чинності з дня опублікування.

За документом, спочатку оператор зовнішніх інженерних ланцюгів зобов’язаний повідомити власника будівлі про намір встановлення лічильника.

 

За документом, спочатку оператор зовнішніх інженерних ланцюгів зобов’язаний повідомити власника будівлі про намір встановлення лічильника.

Власнику дається 2 місяці для того, щоб дати зворотний зв’язок оператору, погодитися на установку і висловити свої наміри погоджувати з оператором інші умови.

Серед таких умов може бути бажання встановити лічильник, придбаний власником або ж самостійне обладнання будівля лічильниками.

Варто врахувати, що для установки лічильника, придбаного власником будівлі, необхідно письмово повідомити оператора про тип вимірювального обладнання, перелік та характеристики складових частин, відомостях про уповноваженого представника власника, засоби зв’язку з ним, а також надати копії супровідної документації до лічильників.

Крім того, власники можуть самостійно обладнати свій будинок лічильниками. В даному випадку потрібно письмово повідомити оператора та він не може перешкоджати такому рішенню.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Однак якщо протягом двох місяців оператор не отримав відповідь від власника або ж він побажав встановити лічильники самостійно, але не зробив цього протягом 4 місяців, оснащення будівлі вузлом комерційного обліку здійснює оператор зовнішніх інженерних мереж.

Після закінчення всіх робіт по установці повинні виконуватися гідравлічні випробування і промивання теплових мереж, а також пусканаладочные роботи.

джерело