Ви платите податки? Тоді ця новина для вас!: держава готує новий “сюрприз”

Платникам податків пора турбуватися, влада має намір знову рятувати держбанки

Безработная стала миллионершей за сутки! Ее схема
У Міністерстві фінансів не виключають можливості, що найближчим часом державним банкам знову знадобиться докапіталізація

Фінансові вливання держбанкам потрібні для успішної реалізації їх оновленої стратегії. Про це в ході прес-конференції заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

“Я виходжу з одного принципу: є стратегії державних банків, і вони повинні бути реалістичними. І менеджмент, і акціонери повинні бути налаштовані на те, щоб їх втілити”, – заявив міністр.

Данилюк відзначив, що наразі серед державних банків у першу чергу стоїть питання докапіталізації Ощадбанку.

“Ми зараз проводимо відповідний аналіз. Якщо це є необхідним для успішної реалізації стратегії Ощадбанку, це буде зроблено”, – заявив міністр фінансів.

Раніше заступник глави НБУ Катерина Рожкова зізналась, що якість кредитних портфелів усіх держбанків, крім ПриватБанку, погіршилася.

В Міністерстві фінансів стверджують, що приймуть рішення щодо докапіталізацї державних банків після консультацій із НБУ.

Відзначимо, що впродовж 2016-2017 років Кабмін направив на докапіталізацію державних банків 36,6 млрд грн. Зокрема, 19,6 млрд грн було перераховано в Ощадбанк і 17 млрд грн – в Укрексімбанк. Ця сума не враховує фінансові вливання в ПриватБанк, на який держава після націоналізації потратила найбільше коштів.

Нагадаємо, держава планує продати не тільки державний ПриватБанк, а й – Укргазбанк. За словами Олександра Данилюка, продаж Укргазбанку планують провести в 2020 році, ПриватБанку – в 2022-му.

“Нам необхідно зменшити частку присутності держави в банківському секторі до 24% з 55%, які є сьогодні. Зокрема, Укргазбанк і ПриватБанк повинні бути повністю продані”, – повідомив Данилюк.
джерело