Виявляється отримати «блатні» номира – просто! Інструкція.

Автомобільні VIP-номери вперше з’явились і почали користуватись особливою популярністю у 90-ті. Нестандартний номер у той час можна було отримати лише по знайомству, або через хабар. Запитали у сервісному центрі МВС, як зараз можна отримати «блатні» номери і скільки це коштує На сьогодні розрізняють два види номерних знаків, які виготовляються на замовлення: індивідуальні номерні знаки та державні платні номерні знаки. Процедура оформлення у них однакова, а от ціни різняться.

У будь-якому випадку вам потрібно звернутись у сервісний центр. В Україні не може їздити дві «Анжели» Іменні держномери може придбати собі будь-який український автовласник. Комбінація можливих букв і цифр на номері обмежується тільки фантазією замовника і правилами сервісних центрів МВС. Якщо ви надумали повісити на своє авто номер з ім’ям, або будь- якими іншим графічним символами, то спочатку його мають перевірити по базі даних на дублікати. – У сервісному центрі заповнюється заява, у якій вказується бажаний номер, яка надсилається у Київ, – розповідає речник регіонального сервісного центру МВС у Вінницькій області Володимир Мотичко. – Якщо такого номера немає, його можна замовити.

В Україні не можуть бути однакові іменні номери. Не може, наприклад, бути два авто з номером «Анжела». Також не можна замовляти номери зі словами, які містять ознаки дискримінації або нецензурну лексику. Зразок заяви про встановлення можливості оформленні індивідуального номера, яка заповнюється в сервісних центрах МВС. Виготовлення номерного знака обійдеться у 300 гривень за три символи. Кожен наступний символ коштуватиме ще 90 гривень. Якщо захочеться додати картинку, то один графічний елемент коштуватиме ще 500 гривень. – Максимально на номерний знак можна помістити вісім символів. Тоді він коштуватиме 988 гривень і 70 копійок. – розповідає Володимир Мотичко. – Потрібно також враховувати, що доведеться замінити технічний паспорт, а це ще плюс 341 гривня. Далі новий номерний знак вноситься у технічний паспорт в «особливі відмітки». Старий номерний знак також залишається закріпленим за власником. – Власник таких номерів може змінювати їх коли захоче, – каже Володимир Мотичко. – Може зранку їздити на одних, ввечері на інших. В технічному паспорті у нього буде записано, що він має державний та індивідуальний номер. Ще одна особливість отримання іменного номера – за ним доведеться самому поїхати у Головний сервісний центр МВС (Київ, вулиця Лук’янівська, 62).

На місця такі номери не передаються. Пакет документів, які потрібно зібрати для виготовлення іменних номерних знаків: заяву про встановлення можливості оформлення індивідуального номерного знака (заповнюється в ГСЦ або ТСЦ); заяву про забезпечення виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків (заповнюється в ГСЦ або ТСЦ); свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу або його копію; нотаріально засвідчену довіреність, оформлену в установленому порядку (для фізичних осіб у разі відсутності власника транспортного засобу); довіреність, оформлену в установленому порядку (для юридичних осіб); документ, що посвідчує особу заявника (паспорт громадянина України, посвідка на проживання особи, яка проживає в Україні, національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або документ, що його заміняє, у разі надання ID-паспорта разом надається витяг з ЄДР щодо реєстрації місця проживання); засвідчену в установленому порядку копію документа, що підтверджує державну реєстрацію символіки або логотипу юридичної особи (у разі нанесення логотипа або символіки на індивідуальний номерний знак); копію посвідчення члена громадської організації, підприємства, логотип якої буде нанесено на індивідуальний номерний знак (за потреби); платіжний документ (квітанцію), яка засвідчує оплату адміністративної послуги та вартості виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків. Найдорожчий державний номер коштує 20 000 гривень Якщо ви захотіли отримати гарний номерний знак з цифрами і не хочете ніяких особливих відміток у технічному паспорті, то вам підійдуть державні платні номерні знаки. Саме серед них можна замовити номери з чотирма нулями, вісімками, сімками та іншими цифрами. Видача таких номерних знаків регулюється наказом міністерства внутрішніх справ N 432.  Найдорожча комбінація цифр коштуватиме 20 000 гривень. Саме стільки, наприклад, коштуватимуть чотири сімки.

А от чотири вісімки будуть дешевші на 10 000 гривень. Загалом розцінки у наказі виглядають так: № з/п Комбінація цифр на номерному знаку Вартість номерного знака (грн) 1. 0001 – 0005, 0007 – 0009, 5555, 7777          20000 2. 1111 10000   2222 10000   3333 10000   4444 10000   8888 10000   9999 10000 3 0006, 6666 7500 4. Дублікат одного номерного знака   3000 – Не потрібно плутати іменні знаки з державними платними, – розповідає Володимир Мотичко. – Якщо ви хочете державний платний номер 8888 – ви його отримаєте. Вам підберуть таку комбінацію букв, яка не співпадатиме з іншими номерами. Державний знак ви замовите в будь-якому випадку. Для отримання таких номерів у Київ їхати не доведеться, їх доставлять у місцевий сервісний центр. За словами Володимира Мотичко з початку 2018 року вінничани замовили лише 25 іменних автомобільних номерів. – Колись вони були дуже популярні, зараз попит на них трохи впав, – розповідає Володимир Мотичко.

Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Groshi/skilki-koshtuyut-blatni-avtomobilni-nomeri-i-yak-yih-otrimati-10710746.html