Випускники з ОРДЛО вступатимуть в українські виші без ЗНО: Рада проголосувала за закон Зеленського

Не обійшлось без перепалок і скандалу

Верховна Рада ухвалила президентський законопроект про внесення змін до закону “Про вищу освіту” №3734, який дає можливість випускникам шкіл з окупованих територій надходити без ЗНО в усі українські вузи. За рішення в цілому проголосували 310 депутатів.Підтриманий законопроект авторства президента України Вололимира Зеленського. Перед голосуванням в Раді почалася словесна перепалка між спікером Разумковим та та нардепами від “ЄС”. Фракція “Європейська солідарність” назвала законопроект недосконалим та виступила проти швидкого його прийняття без доопрацювання. Нардепи від “ЄС” просили про квоти для вступу не тільки для дітей з ОРДЛО, але і для дітей бійців АТО / ООС.

Втім, спікер Дмитро Разумков не став слухати аргументи і поставив документ на голосування. В підсумку депутати все-таки змогли схвалити цей документ в цілому.

В ході перепалки Разумков, не стримавшись, перейшов на російську мову і почав кричати на нардепів від “ЄС”:
“Не повышайте на меня голос и пальцем в меня тоже тыкать не надо”.

 Зазначимо, що раніше абітурієнти з окупованого Донбасу могли вступати без ЗНО в понад 100 певних вищих навчальних закладів. Тепер вони можуть вступати за квотою в усі українські вузи.

Для безпеки імена вступників з ОРДЛО і Криму в списках рекомендованих до зарахування, рейтингових списках і наказах про зарахування будуть шифрувати.

Навчання для таких абітурієнтів буде безкоштовним. У кожному вузі будуть діяти квоти 20% держзамовлення. Ті, хто прибув з непідконтрольної території без сертифіката ЗНО, будуть конкурувати в рамках цієї квоти. До цього вступ за квотою передбачався тільки для абітурієнтів з Криму та міста Севастополь.

Джерело