Вже не можу дочекатися урожаю вишеньок, щоб нав’ялити ягідок! В’ялена вишня не тільки смачна й багата вітамінами, вона дуже пасує до сирної випічки, кексів, булочок чи просто з кисломолочним сиром. Детальний рецепт

Вже не можу дочекатися урожаю вишеньок, щоб нав’ялити ягідок! В’ялена вишня не тільки смачна й багата вітамінами, вона дуже пасує до сирної випічки, кексів, булочок чи просто з кисломолочним сиром. Детальний рецепт

Збираємо урожай вишні і приступаємо до справи!

Повідомляє годинник, із посиланням на ibilingua.com

Складові:

  • Вишня (свіжа) 3 кг
  • Цукор 1,5 кг
  • Вода 600 мл

Свіжу вишню помити, перебрати і витягти з неї кісточки зручним для вас способом. Вийшло вишні без кісточки 2600 грам. Для того, щоб вишню добре пров’ялити її потрібно позбавити від соку, тому засипаємо вишню цукром з розрахунку на 1 кг вишні без кісточки 400 грам цукру. Я засипаю 2600 грам вишні 1050 грамами цукру і даю вишні пустити сік.

Залишаю вишню пускати сік протягом 5 годин, помішуючи кожні півгодини. Через 5 годин цукор повністю розчинився і ми зливаємо з вишні сік. Для цього беремо каструлю і друшляк, зливаємо вишню в друшляк а сік зливається в каструлю. Залишаємо в друшляку вишню на 3 години, щоб зійшов весь сік, помішуючи кожні півгодини.

Після того, як стік вишневий сік, у мене вийшло 1800 грам вишні і 1,5 літра вишневого соку. Готую сироп з розрахунку на 1 кг вишні 300 грам цукру і 350 мл води, значить мені на 1800 грам цукру потрібно 540 грам цукру і 630 мл води. З цукру і води варю сироп, в киплячий сироп опускаю ягоди вишні і даю їм прокипіти 5-7 хвилин.=

Залишаю вишню охолонути в сиропі до 50 градусів і знову відкидаю вишню на друшляк, даю сиропу повністю стекти. Після того, як сироп повністю стік, у мене вийшло 950 мл вишневого сиропу і 1700 р ягід вишні.

З вишневого соку і вишневого сиропу можна зварити смачний і ароматний компот або просто випити.

Тепер вишню потрібно висушити. Можна сушити на балконі, можна в електросушарці, я буду сушити в духовці, як і минулого року.

Деко застелити папером для випічки, розкласти вишню одним шаром і відправити в попередньо розігріту духовку до 45-50 градусів на 3 години.

Готову вишню зібрати в паперовий пакет і зберігати в холодильнику.

В’ялена вишня в домашніх умовах готова!  Смачного!